В.Пшонка: Действия Ю.Тимошенко при заключении газовых соглашений угрожали экономике Украины

Дії екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко під час укладання газових контрактів із Росією в 2009 р. загрожували економіці країни. Про це заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Дії екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко під час укладання газових контрактів із Росією в 2009 р. загрожували економіці країни. Про це заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка, передає радіо "Свобода".

"Порушено кримінальну справу стосовно екс-прем'єра Ю.Тимошенко за перевищення влади. Вона одноосібно ухвалила рішення, економічно загрозливе, не на користь держави... Йдеться про економічну безпеку", - заявив В.Пшонка.

За його словами, в рамках розслідування справи екс-голова "Нафтогазу" Олег Дубина "давав свідчення щодо обставин укладення договору в 2009 р.".

Раніше, В.Пшонка повідомив, що стосовно колишнього голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Олега Дубини порушили кримінальну справу за перевищення влади та службових повноважень. За його словами, О.Дубині обрали запобіжний захід - підписку про невиїзд.

Раніше тижневик «Дзеркало тижня. Україна» з посиланням на джерела повідомив, що Генеральна прокуратура порушила стосовно О.Дубини кримінальну справу у зв'язку з газовими угодами, укладеними в січні 2009 р. між «Нафтогазом» і «Газпромом».

Дубина очолив «Нафтогаз» у грудні 2007 р. з приходом уряду Юлії Тимошенко. Його звільнили на початку березня 2010 р. у зв'язку з поданою заявою.

Нагадаємо, 11 квітня ц.р. заступник генерального прокурора України Рінат Кузьмін заявив, що проти лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко порушено нову кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів в 2009 р. Він зазначив, що матеріали для порушення кримінальної справи Служба безпеки України (СБУ) надала минулого тижня, "в тому числі і укладення різних фахівців...Їх не менше десятка - різних висновків різних фахівців".
За словами Р.Кузьміна, всього нова кримінальна справа налічує 13 томів.

Щодо газових контрактів 2009 р., варто відзначити, що 19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали два контракти: купівлі-продажу газу на 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.  Згідно з документами, "Газпром" і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу у повній відповідності з європейськими стандартами.

2 жовтня 2008 р. прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, в якій обмовлялося, що з 1 січня 2009 м. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини з постачань газу, усуваючи, таким чином, зі схеми RosUkrEnergo, яка була посередником із закупівлі газу для України

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся