ГПУ: Кримінальна справа проти Є.Корнійчука найближчим часом буде направлена до суду

Середа 16 лютого 2011 14:20
Автор: RBC.UA
Кримінальна справа проти екс-заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука найближчим часом буде направлена до суду для розгляду по суті.

Кримінальна справа проти екс-заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука найближчим часом буде направлена до суду для розгляду по суті. Про це повідомляє відділ зв'язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України (ГПУ).

У повідомленні зазначається, що наразі обвинувачений та його адвокат закінчили ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, тобто виконали вимоги ст. 218 Кримінально-процесуального кодексу України.

Нагадаємо, слідчим в особливо важливих справах ГПУ 15 лютого було винесено постанову про зміну міри запобіжного заходу Є.Корнійчуку з тримання під вартою на підписку про невиїзд. Вказана особа обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України ("перевищення влади або службових повноважень").

Адвокат Є.Корнійчука Ігор Фомін сказав, що таке рішення ухвалив слідчий прокуратури у зв'язку з тим, що Є.Корнійчук завершив ознайомлення з матеріалами справи. Він також повідомив, що йому не відомо, коли суд почне розглядати справу Є.Корнійчука. Також І.Фомін додав, що надіслав клопотання до слідчого прокуратури, що веде його справу, про ії закриття.

Відзначимо, 14 лютого ц.р. Президент України Віктор Янукович провів зустріч з головою Верховного суду України (ВСУ) Василем Онопенко - тестем Є.Корнійчука. Як повідомлялося, в ході зустрічі вони обговорили подальше реформування судової системи України.

Нагадаємо, 1 лютого ц.р. колишній перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук оскаржив своє затримання в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Як повідомлялось, Є.Корнійчук та його адвокат Ігор Фомін просили Європейський суд з прав людини визнати обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою таким, що суперечить вимогам Конвенції про захист прав людини.

У скарзі перераховувався ряд порушень, допущених при прийнятті рішення про обрання Є.Корнійчуку запобіжного заходу. Зокрема, звертається увага ЄСПЛ на те, що в протоколі затримання не вказані підстави і мотиви застосування такого заходу. У документі підкреслюється відсутність у протоколі затримання аргументів, які підтвердили б, що арешт колишнього чиновника запобіг можливості його ухилення від слідства і суду.

Незаконним Є.Корнійчук та його адвокат вважають також утримання колишнього заступника міністра юстиції під вартою в Лук'янівському СІЗО, підкреслюючи, що Печерський районний та Апеляційний суди Києва, які обирали запобіжний захід, у своїх рішеннях не вказали "конкретні обставини, що свідчать про наявність достатніх підстав для арешту заявника".

Раніше, І.Фомін повідомив, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) завершила досудове слідство у справі Є.Корнійчука. Адвокат повідомив, що його підзахисному висунуто ще одне звинувачення в підробці документів.

Нагадаємо, що Є.Корнійчук знаходиться за рішенням суду під арештом до 23 лютого. 22 грудня 2010 ГПУ порушила кримінальну справу відносно Є.Корнійчука. За даними прес-служби ГПУ, в його діях вбачають ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Є.Корнійчук давав свідчення у справі, пов'язаній з наданням послуг юрфірмою Magisters (колишня назва - «Магістр & Партнери») компанії «Нафтогаз Україна».

Є.Корнійчуку ставиться в провину той факт, що він, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування «Нафтогазу» у одного виконавця. Відзначимо, «Магістр & Партнери» співпрацювала з НАК «Нафтогаз Україна» з 2002 р.

З квітня 2005 р. Є.Корнійчук очолює столичну організацію Української соціал-демократичної партії (в кінці того ж року УСДП увійшла до Блоку Юлії Тимошенко). На виборах у ВР 2006 р. пройшов до парламенту за списком БЮТ. Є.Корнійчук також очолював фінансову практику фірми «Магістр & Партнери» (був старшим партнером, пізніше - позаштатним радником). Спеціалізувався на фінансовому праві та законодавстві з енергетики, нафти і газу. З грудня 2007 р. по березень 2010 р. Є.Корнійчук був першим заступником міністра юстиції.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся