ГПУ: Проти Ю.Тимошенко порушено нову кримінальну справу

Проти лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко порушено нову кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів в 2009 р. Про це під час прес-конференції заявив заступник генерального прокурора України Рінат Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

Проти лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко порушено нову кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів в 2009 р. Про це під час прес-конференції заявив заступник генерального прокурора України Рінат Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

"Слідчим з особливо важливих справ порушено кримінальну справу відносно екс-прем'єра України Ю.Тимошенко за фактом перевищення влади та службових повноважень при укладанні газових контрактів в 2009 р...Збиток, заподіяний діями екс-прем'єр-міністра, оцінено експертною групою в суму, що перевищує 1,5 млрд грн...Справа прийнята у провадження слідчим підрозділом центрального апарату Генеральної прокуратури України, створена слідча група, куди включено працівників МВС і СБУ, керівництво слідчої групи покладено на слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури", - повідомив Р.Кузьмін. Він зазначив, що матеріали для порушення кримінальної справи Служба безпеки України (СБУ) надала минулого тижня, "в тому числі і укладення різних фахівців...Їх не менше десятка - різних висновків різних фахівців".
За словами Р.Кузьміна, всього нова кримінальна справа налічує 13 томів.

Раніше, 31 березня 2011 р., слідчий з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України (ГПУ) направив лист Ю.Тимошенко з черговим роз'ясненням, що обвинувачена не повинна вчиняти дій в безпідставному затягуванні процесу ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Слідчий нагадав Ю.Тимошенко, що кожен робочий день з 9 до 18 години вона в прийнятний для неї час повинна знайомитися з матеріалами кримінальної справи. У свою чергу Ю.Тимошенко не назвала навіть приблизний термін, коли вона завершить ознайомлення з матеріалами кримінальних справ проти себе.

Як повідомлялося, 28 березня ц.р. ГПУ визнала незаконною постанову уряду екс-прем'єр-міністра Ю.Тимошенко щодо ввезення автомобілів Opel Combo під виглядом виробів медичного призначення без сплати митних платежів та податків. ГПУ перевірила відповідність вимогам Конституції і законам України нормативно-правових актів, виданих Кабінетом міністрів України.

"Встановлено, що колишнім урядом незаконно, всупереч вимогам чинного законодавства було прийнято постанову від 8 грудня 2009 № 1353 "Про внесення змін до переліку виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість". Внаслідок прийняття цієї постанови, підприємство "Укрмедпостачання" було незаконно звільнене від сплати митних платежів і податків при ввезенні звичайних автомобілів Opel Combo під виглядом виробів медичного призначення", повідомляла прес-служба ГПУ.

Крім того, аналогічно всупереч вимогам законодавства, колишнім урядом були прийняті розпорядження від 8 липня 2009 р. № 898 "Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань розвитку первинної медико-санітарної допомоги в сільській місцевості" і від 8 грудня 2009 р. № 1536 "Про реєстрацію автомобілів для надання медичної допомоги як виробів медичного призначення".

Відзначається, що Кабінетом міністрів України протести розглянуті і задоволені. 17 березня 2011 р. Кабмін прийняв постанову № 254, яке скасовує вищевказані документи. 24 березня ц.р. Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) закінчило розслідування кримінальної справи, порушеної відносно начальника відділу Київської регіональної митниці і одного з інспекторів за фактом вчинення ними службової недбалості під час розмитнення 1000 спеціалізованих автомобілів марки Opel Combo за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст .367 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 27 січня 2011 р. ГПУ порушила кримінальну справу проти Ю.Тимошенко за перевищення нею влади і службових повноважень, що завдало державі збитків на 67 млн ​​грн. Як повідомлялося, справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України за перевищення Ю.Тимошенко влади і службових повноважень при закупівлі під гарантію уряду і ввезення на територію України нібито спеціалізованих медичних автомобілів Opel Combo.

Раніше, 20 грудня 2010 р., ГПУ в ході розслідування кримінальної справи про нецільове використання коштів від продажі квот по Кіотському протоколу обрала стосовно Ю.Тимошенко запобіжний захід - підписку про невиїзд.

Щодо газових контрактів 2009 р., варто відзначити, що 19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали два контракти: купівлі-продажу газу на 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.  Згідно з документами, "Газпром" і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу у повній відповідності з європейськими стандартами.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся