ГПУ планує завершити розслідування справи Л.Кучми наступного тижня

Генеральна прокуратура України завершує розслідування справи колишнього Президента України Леоніда Кучми. Про це заявив генпрокурор Віктор Пшонка під час свого візиту до Вінниці.

Генеральна прокуратура України завершує розслідування справи колишнього Президента України Леоніда Кучми. Про це заявив генпрокурор Віктор Пшонка під час свого візиту до Вінниці, повідомляє радіо "Свобода".

"Слідство зібрало матеріали, і ми вважаємо ці матеріали об'єктивними... Ми готові наступного тижня завершити розслідування та надати матеріали для ознайомлення", - зауважив В.Пшонка. Генпрокурор наголосив, що з направленням до суду справи Л.Кучми розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе не припиняється.

Крім того В.Пшонка заявив, що голова Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин проходить у справі за обвинуваченням екс-Президента України Л.Кучми як свідок.

"У свій час проводилися з ним слідчі дії. Ці слідчі дії проводилися як зі свідком", - сказав він.

В.Пшонка нагадав, що в рамках розслідування кримінальної справи про замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, і зокрема кримінальної справи щодо Л.Кучми допитувалися екс-глава Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) Євген Марчук, екс-глава СБУ Леонід Деркач , колишній офіцер управління Державної охорони України майор Микола Мельниченко та "інші посадові особи, які на той час володіли інформацією".

При цьому генпрокурор не уточнив, кого ще ГПУ планує допитати в рамках розслідування справи.

Нагадаємо, кримінальну справу щодо Л.Кучми було порушено 21 березня 2011 р. Він звинувачується в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Г.Гонгадзе. Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка визнані речовим доказом у справі. Л.Кучма перебуває наразі на підписці про невиїзд.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся