ГПУ направила звернення нардепів щодо незаконності етапування Тимошенко в колонію до прокуратури Києва
Звернення трьох народних депутатів щодо незаконності етапування колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до виправної колонії, яке надійшло до Генеральної прокуратури України, розглянули і направили до прокуратури Києва, яка здійснює нагляд за дотриманням законності в СІЗО, повідомив сьогодні керівник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко.
За його словами, це звернення розглянуть протягом 10 днів.
Речник розповів, що депутатське звернення про незаконність, на думку його авторів, дій співробітників Київського слідчого ізолятора щодо етапування Тимошенко до Качанівської виправної колонії в Харкові надійшло від народного депутата з фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергія Власенка і ще двох народних депутатів, повідомляє радіостанція "Свобода".
Відзначимо, сьогодні Власенко повідомив, що захист Тимошенко оскаржив її етапування до Качанівської виправної колонії №54. За його словами, відповідну скаргу передали до Генеральної прокуратури. Власенко додав, що захист також подасть заяву у правоохоронні органи з вимогою притягнення до відповідальності осіб, які ухвалили рішення про етапування Тимошенко і, таким чином, порушили постанову Шевченківського суду Києва про утримання її у Лук'янівському СІЗО.
Власенко, який сьогодні відвідав Тимошенко у колонії, також розповів, що в кімнаті для побачень у корпусі, де відбуває покарання колишній прем'єр, встановили ліжко. Він наголосив, що стан її здоров'я залишається важким. "Попри бравурні заяви Міністерства охорони здоров'я, вона не може самостійно пересуватися, тому що такий задовільний стан здоров'я мені вкрай складно оцінити", - сказав він.
За словами Власенка, колишній прем'єр прийняла пропозицію канадських лікарів про незалежне медичне обстеження стану її здоров'я. Водночас він зазначив, що для цього потрібен дозвіл Державної пенітенціарної служби.
Слід додати, що сьогодні Державна пенітенціарна служба заявила, що етапування Тимошенко з Київського СІЗО до Качанівської колонії Харкова цілком законне і здійснене відповідно до розпорядження Печерського районного суду Києва про виконання вироку колишньому прем'єрові, який набув чинності.
При цьому слідчий в іншій кримінальній справі проти Тимошенко, щодо діяльності корпорації ЄЕСУ, в якій їй теж обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, поінформував адміністрацію СІЗО "про відсутність необхідності утримання засудженої в Київському слідчому ізоляторі", повідомила пенітенціарна служба.
Нагадаємо, 30 грудня Тимошенко доставили в Качанівську виправну колонію в Харкові. Пізніше начальник колонії Іван Первушкін повідомив, що екс-прем'єра Тимошенко помістили в тимчасовий слідчий ізолятор колонії, тому що вона має статус підслідно-арештованої.
Первушкін сказав, що в камері, розрахованій на сім чоловік, Тимошенко в даний час знаходиться з однією жінкою.
Качанівська виправна колонія № 54 - це кримінально-виконавче установа мінімального рівня безпеки з загальними умовами для утримання жінок, засуджених вперше до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, злочини невеликої і середньої тяжкості.
На території колонії знаходиться і функціонує сектор середнього рівня безпеки для утримання жінок, довічно засуджених. В установі міститься понад 800 засуджених, які розподілені по дев'яти відділеннях, дільницях соціальної реабілітації, тимчасового слідчого ізолятора. Загальна площа житлових приміщень для проживання засуджених становить близько 5 тис. квадратних метрів. Повідомляється, що в колонії камери по 10-15 ліжок з окремим санвузлом. Також наголошується, що там утримуються близько 20 жінок, які відбувають довічне покарання за особливо тяжкі злочини.
Деякі ЗМІ повідомляють, що це виправна установа спеціалізується на виробництву одягу, також там є цех з виробництва тротуарної плитки. Зарплата, яку отримують ув'язнені, коливається від 400 до 1500 грн, це приблизно від 50 до 190 дол.
Відзначимо, перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов вважає незаконним вивіз Тимошенко з СІЗО, оскільки за рішенням Шевченківського райсуду вона повинна міститися в СІЗО.
У свою чергу, захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив про намір у судовому порядку оскаржити переведення Тимошенко з Лук'янівського слідчого ізолятора в Качанівську виправну колонію № 54 в Харкові. "Це буде або адміністративний позов, або заява про невиконання постанови Шевченківського районного суду, який чітко визначає, що Тимошенко повинна міститися в Київському СІЗО", - заявив Власенко.
Нагадаємо, Тимошенко перебувала в слідчому ізоляторі з початку серпня, коли суд змінив для неї запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою.
11 жовтня Тимошенко визнали винною в перевищенні службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 р., а також в нанесенні державі багатомільйонних збитків, і засудили до семи років ув'язнення і до сплати штрафу у розмірі 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол.). 23 грудня Апеляційний суд Києва залишив цей вирок у силі.
8 грудня Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення у справі корпорації "Єдині Енергетичні системи України" ЄЕСУ обрати для Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Таке рішення суд прийняв на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО.
23 грудня 2011 р. прокурор Лілія Фролова повідомила, що рішення Печерського районного суду Києва, який засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення, з 23 грудня 2011 р. набирає чинності.
Також, проти Тимошенко зараз відкрито 2 кримінальні справи. Перша стосується діяльності Тимошенко ЄЕСУ, друга - незаконного використання грошей від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу, і придбання машин швидкої допомоги за завищеною ціною.
Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України із США та Європейським союзом, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично мотивованим і неодноразово закликали звільнити її.