ГПУ направила до апеляційного суду Києва кримінальну справу щодо розмитнення 1000 автомобілів Opel Combo

Генеральною прокуратурою України 12 квітня 2011 р. затверджено обвинувальний висновок та направлено до апеляційного суду м. Києва для визначення підсудності кримінальну справу за обвинуваченням двох працівників Київської регіональної митниці за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України.

Генеральною прокуратурою України 12 квітня 2011 р. затверджено обвинувальний висновок та направлено до апеляційного суду м. Києва для визначення підсудності кримінальну справу за обвинуваченням двох працівників Київської регіональної митниці за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України, повідомляє прес-служба ГПУ.

"Досудовим слідством установлено, що зазначені службові особи у 2009 р., допустивши службову недбалість, неправомірно провели митне оформлення 1000 типових автомобілів марки Opel Combo Adaptеd 1,4 Twinport як спеціалізованих та адаптованих для надання медичної допомоги. Насправді транспортні засоби відрізнялися від звичайних лише наявністю двох стандартних коробок для медичного обладнання, килимками та логотипами, нанесеними на кузові з інформацією про надання медичної допомоги", - йдеться у повідомленні.

Вказаними діями до державного бюджету не було донараховано митні платежі на суму понад 9 млн грн, чим спричинено тяжкі наслідки інтересам держави.

До обвинувачених застосовано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Відзначимо, вказану кримінальну справу порушено Головним слідчим управлінням Служби безпеки України (СБУ) за матеріалами міжнародного аудиту.

Нагадаємо, 28 березня 2011 р. ГПУ визнала незаконною постанову уряду екс-прем'єр-міністра Ю.Тимошенко щодо ввезення автомобілів Opel Combo під виглядом виробів медичного призначення без сплати митних платежів та податків. ГПУ перевірила відповідність вимогам Конституції і законам України нормативно-правових актів, виданих Кабінетом міністрів України.

Крім того повідомлялось, що аналогічно всупереч вимогам законодавства, колишнім урядом були прийняті розпорядження від 8 липня 2009 № 898 "Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань розвитку первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості" і від 8 грудня 2009 № 1536 "Про реєстрацію автомобілів для надання медичної допомоги як виробів медичного призначення".

Відзначається, що Кабінетом міністрів України протести розглянуті і задоволені. 17 березня 2011 Кабмін прийняв постанову № 254, яка скасовує вищевказані документи.

Як повідомлялося, 24 березня ц.р. Головне слідче управління СБУ закінчило розслідування кримінальної справи, порушеної відносно начальника відділу Київської регіональної митниці і одного з інспекторів за фактом вчинення ними службової недбалості під час розмитнення 1000 спеціалізованих автомобілів марки Opel Combo за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст .367 Кримінального кодексу України.

За умовами договору, укладеного 14 вересня 2009 ДП "Укрмедпостач" з австрійською компанією Vamed Engineering GmbH & CO KG, австрійська компанія зобов'язалася поставити держпідприємству 1000 спеціалізованих і адаптованих автомобілів марки Opel Combo.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся