ГПУ змінила запобіжний захід Є.Корнійчуку на підписку про невиїзд

Вівторок 15 лютого 2011 16:28
Автор: RBC.UA
Екс-заступнику міністра юстиції Євгену Корнійчуку змінили запобіжний захід з арешта на підписку про невиїзд. Про це РБК- Україна повідомив його адвокат Ігор Фомін.

Екс-заступнику міністра юстиції Євгену Корнійчуку змінили запобіжний захід з арешта на підписку про невиїзд. Про це РБК- Україна повідомив його адвокат Ігор Фомін.

І.Фомін сказав, що таке рішення ухвалив слідчий прокуратури у зв'язку з тим, що Є.Корнійчук завершив ознайомлення з матеріалами справи.

Адвокату не відомо, коли суд почне розглядати справу Є.Корнійчука. Також І.Фомін додав, що надіслав клопотання до слідчого прокуратури, що веде його справу, про ії закриття.

Відзначимо, 14 лютого ц.р. Президент України Віктор Янукович провів зустріч з головою Верховного суду України (ВСУ) Василем Онопенко - тестем Є.Корнійчука. Як повідомлялося, в ході зустрічі вони обговорили подальше реформування судової системи України.

Нагадаємо, 1 лютого ц.р. колишній перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук оскаржив своє затримання в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Як повідомлялось, Є.Корнійчук та його адвокат Ігор Фомін просили Європейський суд з прав людини визнати обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою таким, що суперечить вимогам Конвенції про захист прав людини.

У скарзі перераховувався ряд порушень, допущених при прийнятті рішення про обрання Є.Корнійчуку запобіжного заходу. Зокрема, звертається увага ЄСПЛ на те, що в протоколі затримання не вказані підстави і мотиви застосування такого заходу. У документі підкреслюється відсутність у протоколі затримання аргументів, які підтвердили б, що арешт колишнього чиновника запобіг можливості його ухилення від слідства і суду.

Незаконним Є.Корнійчук та його адвокат вважають також утримання колишнього заступника міністра юстиції під вартою в Лук'янівському СІЗО, підкреслюючи, що Печерський районний та Апеляційний суди Києва, які обирали запобіжний захід, у своїх рішеннях не вказали "конкретні обставини, що свідчать про наявність достатніх підстав для арешту заявника".

Раніше, І.Фомін повідомив, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) завершила досудове слідство у справі Є.Корнійчука. Адвокат повідомив, що його підзахисному висунуто ще одне звинувачення в підробці документів.

Нагадаємо, що Є.Корнійчук знаходиться за рішенням суду під арештом до 23 лютого. 22 грудня 2010 ГПУ порушила кримінальну справу відносно Є.Корнійчука. За даними прес-служби ГПУ, в його діях вбачають ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Є.Корнійчук давав свідчення у справі, пов'язаній з наданням послуг юрфірмою Magisters (колишня назва - «Магістр & Партнери») компанії «Нафтогаз Україна».

Є.Корнійчуку ставиться в провину той факт, що він, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування «Нафтогазу» у одного виконавця. Відзначимо, «Магістр & Партнери» співпрацювала з НАК «Нафтогаз Україна» з 2002 р.

З квітня 2005 р. Є.Корнійчук очолює столичну організацію Української соціал-демократичної партії (в кінці того ж року УСДП увійшла до Блоку Юлії Тимошенко). На виборах у ВР 2006 р. пройшов до парламенту за списком БЮТ. Є.Корнійчук також очолював фінансову практику фірми «Магістр & Партнери» (був старшим партнером, пізніше - позаштатним радником). Спеціалізувався на фінансовому праві та законодавстві з енергетики, нафти і газу. З грудня 2007 р. по березень 2010 р. Є.Корнійчук був першим заступником міністра юстиції.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся