ua en ru

ГПУ: З колонії звільнено незаконно засудженого чоловіка, який відсидів 8 років

Автор: RBC.UA
Жителя Запорізької області Максима Дмитренка, який відсидів майже вісім років за злочин, якого він не скоював, у четвер уранці звільнили з колонії, повідомив відділ зв'язків зі ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Жителя Запорізької області Максима Дмитренка, який відсидів майже вісім років за злочин, якого він не скоював, у четвер уранці звільнили з колонії, повідомив відділ зв'язків зі ЗМІ Генеральної прокуратури України, передає радіо "Свобода".

"Сьогодні вранці, 22 березня 2012 року, з Вільнянської виправної колонії №20 у Запорізькій області звільнено Максима Дмитренка, який незаконно відбував покарання протягом майже восьми років за злочин, якого не скоював", - йдеться в повідомленні.

Наразі Генпрокуратура проводить досудове слідство в кримінальній справі за фактом згвалтування і вбивства з метою встановлення осіб, причетних до незаконного притягнення Дмитренка до кримінальної відповідальності.

Після завершення досудового слідства в цій справі винних буде притягнуто до відповідальності, запевняють у Генпрокуратурі.

Як повідомлялося, 13 березня Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ України скасував вирок апеляційного суду Запорізької області, згідно з яким жителя регіону Дмитренка було засуджено до позбавлення волі за згвалтування і вбивство дівчини, скоєне "пологівським маніяком" Сергієм Ткачем.

З'ясовано, що за один зі злочинів, скоєних Ткачем у 2005 році, Запорізький апеляційний суд незаконно засудив Дмитренка до тривалого терміну позбавлення волі.

Сергій Ткач - серійний убивця, який скоював злочини на території України та Росії. Верховний Суд України у 2007 році розглядав його участь у 40 вбивствах, ще 60 справ про вбивства продовжувала розслідувати прокуратура. 23 грудня 2008 року його засудили до довічного терміну ув'язнення. Суд довів 29 убивств, вісім зґвалтувань (після яких жертви залишилися живі), три епізоди залишено на дослідування. Згодом Ткач зізнався у скоєнні ще понад 30 злочинів (можливо, всі з убивствами).

Нагадаємо, наприкінці лютого ц.р. комісар РЄ Томас Хаммарберг жорстко розкритикував українську систему судочинства. Зокрема, він зазначив, що в Україні у звинувачення в судовому процесі надто багато влади. "...Частина проблем обумовлена ​​нерівноправністю сторін у судовому процесі - у звинувачення в Україну занадто багато влади... Україні також потрібно боротися з насильницькими методами роботи правоохоронних органів - як при затриманні, так і при розслідуванні злочинів", - сказав Хаммарберг.

Він додав: "Можу констатувати, що зараз проблеми України схожі з тими, що я бачив кілька років тому. Схоже, що достатнього поліпшення не відбулося. Звучать ті ж звинувачення на адресу міліції. Жертві міліціонера важко добитися порушення справи і дуже важко притягати його до відповідальності. Ця проблема повинна вирішуватися як за допомогою демократичного нагляду за діяльністю міліції, так і шляхом введення ефективного незалежного механізму внутрішніх розслідувань. А зараз у вас фактично діє принцип міліційного імунітету".

Нагадаємо, керівник головного управління з питань судового устрою Адміністрації Президента України Андрій Портнов раніше заявляв, що ухвалення нового КПК дозволить збільшити кількість виправдувальних вироків судів з 0,2% до 30-40%.

Як заявляв Президент України Віктор Янукович, на розгляд Верховної Ради найближчим часом буде внесений новий закон про адвокатуру. Президент висловив переконання, що саме адвокатура повинна стати в Україні основним інститутом, який здійснюватиме ефективний захист прав, свобод та інтересів громадян і гарантуватиме право людей на якісну правову допомогу.

Відзначимо, 9 лютого ц.р. Верховна Рада Україна (ВР) прийняла за основу в першому читанні ініційований Президентом України проект Кримінально-процесуального кодексу України.

Колишній міністр юстиції України, президент Інституту правової політики Микола Оніщук говорив, що КПК знищить репресивну систему кримінальної юстиції.

Позитивно документ оцінили і в Раді Європи. Експерт РЄ Ерік Сванідзе зазначав, що текст документа хороший, однак і його виконання має бути на рівні. А для цілісного формування системи судочинства необхідно прийняти ще ряд законів.