ГПУ: Є докази причетності Тимошенко до вбивства Щербаня
Генеральна прокуратура Україна має докази причетності колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко до вбивства депутата Верховної ради Євгена Щербаня в 1996 р. Про це в ефірі телеканалу "Інтер" заявив перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.
За словами Кузьміна, гроші, які отримали кілери за вбивство Щербаня надійшли з рахунків фірм, що належать Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка, який займав тоді посаду глави уряду. Заступник генпрокурора відзначає, що ці ж фірми перераховували Тимошенко гроші для придбання шуб, коштовностей, за оплату готелів, ресторанів і на інші витрати.
"Гроші, майже 3 млн грн, на рахунку кілерів надійшли від фірм, що належать Лазаренку і Тимошенко... Ці фірми контролювалися цими двома людьми", - сказав Кузьмін.
Він підкреслив, що американська прокуратура підтвердила документально, що Лазаренко діяв не один, а з українськими спільниками, у тому числі з Тимошенко.
Кузьмін зазначив, що кілери були знайдені через кілька років, і в їх свідченнях є інформація про те, що вони виконували замовлення Лазаренка.
Він зазначив, що фірма "Сомалі Ентерпрайзес" перерахувала гроші за вбивство Щербаня. "Ця ж фірма переказувала гроші Тимошенко", - сказав Кузьмін.
"Це все доведено документально і в цьому немає жодних сумнівів... Ми хочемо допомоги від американських прокурорів в цьому питанні", - сказав заступник генпрокурора. Він також додав, що ГПУ вже рік намагається допитати Лазаренка з цього питання.
Кузьмін зазначив, що слідчим генпрокуратури ще належить встановити причетність самої Тимошенко до переказу грошей кілерам.
Зазначимо, раніше в ефірі телеканалу "Інтер" Кузьмін заявляв, що ГПУ має намір перевірити документи, які можуть свідчити про причетність екс-прем'єра України Тимошенко до замовленого вбивства.
Депутат Верховної ради Щербань був убитий разом зі своєю дружиною 1996 р. в аеропорту Донецька.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.
13 жовтня СБУ порушило нову кримінальну справу проти Тимошенко. Вона звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.
7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило звинувачення Тимошенко в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.
14 листопада начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковинець повідомив, що чотири кримінальні справи проти Тимошенко щодо її діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" об'єднані в одне провадження.
Тимошенко також звинувачується в незаконному використанні коштів від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу, і придбання машин швидкої допомоги за завищеною ціною.
Нагадаємо, 22 листопада, народний депутат і захисник екс-прем'єра Сергій Сас заявив, що Генпрокуратура готує звинувачення за новими справами проти Тимошенко. "У Генеральній прокуратурі України ще є справи, які вже готуються до того, щоб пред'явити Юлії Володимирівні звинувачення за іншими статтями", - заявив Сас. При цьому адвокат не уточнив, які справи маються на увазі і яких дій Тимошенко вони стосуються.