ua en ru

на що готова піти Україна заради траншу в 1 мільярд доларів

на що готова піти Україна заради траншу в 1 мільярд доларів Україна бачить можливість взяти на себе наступні зобов'язання для отримання нового траншу МВФ

Україна на порозі підписання Меморандуму з МВФ, який відкриє можливості для отримання четвертого траншу в розмірі 1 млрд доларів.  В уряді і Нацбанку прогнозують, що гроші надійдуть на початку березня. Українська сторона визнає, що з 11 структурних "маяків" виконано всього 3 – в країні досягнуто фіскальна і фінансова стабілізація, виконані вимоги в частині електронного декларування доходів чиновників.

Про те, які нові зобов'язання готова брати влада – в матеріалі РБК-Україна.

Проект Меморандуму з МВФ – таємниця за сімома печатками. Навіть деякі члени уряду скаржаться на те, що міністр фінансів Олександр Данилюк монополізував право спілкування з фондом та узгодження документа. "Нам даються якісь тези з Меморандуму, потім вони переписуються і в підсумку не зрозуміло, про що йде мова. В результаті - відповідальність повністю повинна бути на Данилюку"- говорить один з членів уряду.

Міністр фінансів ще на початку лютого на своїй прес-конференції запевняв, що робота над Меморандумом знаходиться на фінальному етапі і для його підписання залишилося вирішити лише технічні моменти. За фактом "технічне" узгодження розтягнулося на кілька тижнів. І, як раніше повідомляло РБК-Україна, мова йшла зовсім не про дрібні недоробки, а про неможливість узгодити зміст ряду умов реформ, а також терміни їх проведення: пенсійного та земельного питань, необхідність переформатування спрощеної системи оподаткування, перегляду критеріїв для отримання житлових субсидій.

В кінці минулого тижня джерела видання в уряді повідомили, що практично всі положення документа узгоджені. Проблемними залишались нові антикорупційні норми, зокрема, розширення повноважень НАБУ і формат роботи спеціалізованого суду.

Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва тоді ж заявила, що Меморандум буде підписаний "на днях", а четвертий транш у розмірі 1 млрд доларів Україна зможе отримати вже в кінці лютого – початку березня. Поки що українського питання в розкладі засідань Ради директорів фонду немає. На цьому тижні у планах МВФ - Джібуті, Іран і Албанія.

У підсумковому проекті документа, який опинився в розпорядженні РБК-Україна, влада визнає, що з 11 структурних "маяків" виконала лише 3. "Ми успішно вивели економіку з глибокої рецесії. Економіка зараз одужує, інфляція знизилася до однозначних цифр, офіційні резерви зростають, фінансова система стає все сильніше", - йдеться в проекті листа про наміри. - Тим не менше, економіка продовжує стикатися з серйозними проблемами, в тому числі з незначним зростанням, з високим рівнем держборгу, а також слабким діловим кліматом і корупцією". У зв'язку з цим влада бере на себе зобов'язання перезапустити процес реформування і запропонувати нові структурні напрямки.

РБК-Україна проаналізував останню версію проекту Меморандуму і пропонує ознайомитися з тим, що Україні, в рамках взятих зобов'язань, вдалося виконати в 2016 році і над якими новими напрямками і реформами в 2017 році державі доведеться попрацювати.

alt

alt

alt

alt

на що готова піти Україна заради траншу в 1 мільярд доларівalt

alt

alt

alt