ua en ru

Держветфітослужба: Білорусь може заборонити ввезення ряду продуктів з України

Автор: RBC.UA
Білорусь заявила про можливе введення заборони на ввіз ряд товарів українського виробництва. Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Білорусь заявила про можливе введення заборони на ввіз ряд товарів українського виробництва. Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України (Держветфітослужби) за підсумками зустрічі голови Держветфітослужби України Івана Бісюка з першим заступником директора департаменту ветеринарії та продовольства Міністерства сільського господарства Республіки Білорусь Юрієм Пивоварчиком.

Коментуючи ситуацію, ситуації, що склалася навколо заборони ввезення на територію України молочної та м'ясної продукції з Білорусі, Бісюк повідомив:

"Білоруська сторона повністю погодилась із зауваженнями, але замість спільних дій по виходу з ситуації, було заявлено про можливу заборону на ввіз української продукції вже найближчим часом. Зокрема, йдеться про олію, сіль, кукурудзу, кондитерські вироби, шрот. Будь-які пропозиції Держветфітослужби вирішити цю ситуацію до 12 березня були відхилені. Натомість, Білорусь, як член Митного союзу, повідомила Україну про те, що буде просити підтримки в Росії і Казахстану щодо можливої заборони на імпорт української продукції".

Протягом останніх півтора року діяла спрощена система ввезення білоруської молочної продукції на територію України. Разом із тим, з жовтня минулого року українська ветеринарна служба почали реєструвати перебільшення кількості антибіотиків у готовій молочній продукції з Білорусі.

"Згідно українського законодавства, що відповідає європейським вимогам, наявність антибіотиків в готовій продукції не допускається. Українська сторона неодноразово надсилала офіційні листи із попередженням і рекомендаціями щодо усунення порушень. У департаменті ветеринарії та продовольства Міністерства сільського господарства Республіки не відреагували на зауваження, а вже у лютому цього року випадки виявлення антибіотиків у молочній продукції стали масовими", - повідомив Бісюк.

Він запевнив, що саме у зв'язку з масовістю виявлення антибіотиків, було прийнято рішення про тимчасову заборону ввезення білоруських молочних продуктів на територію України. Водночас, Держветфітослужба України запропонувала конкретні кроки для виходу з ситуації, зокрема проведення перевірки системи моніторингу та інспектування білоруських підприємств.

"Ми не можемо на таке піти, бо до понеділка запустити у роботу систему моніторингу ветеринарної медицини чужої країни аби гарантувати, відсутність залишків ветпрепаратів неможливо при всьому нашому бажанні. Ми будемо намагатися знаходити порозуміння і думаю, що ми його знайдемо", - наголосив очільник Держветфітослужби.

"Що ж до м'ясної продукції, яка теж опинилася під забороною через заходи щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на територію України, представники Білорусі висловили готовність якнайшвидше надати відповідні документи та дозволи інспектування поголів'я свиней фахівцями з України. На сьогодні україно-білоруська співпраця потребує конструктивного діалогу, а не ультимативних формулювань", - додав Бісюк.

Нагадаємо, 29 лютого Держветфітослужба України тимчасово припинила ввезення на територію країни молока та молочних продуктів із Білорусі, а також свиней.

У держветфітослужбі вважають, що все ж існує ймовірність занесення збудника АЧС з Росії до Білорусії, що в свою чергу ставить під загрозу і Україну. Білорусь входить до Митного союзу, відтак між країнами немає митного та ветеринарно-санітарного контролю. А в РФ протягом кількох останніх років фіксують складну епізоотичну ситуацію щодо АЧС.

У випадку занесення збудника африкансько чуми свиней на територію України може бути заборонений експорт зерна, знищено значне поголів'я свиней, будуть реалізовані інші обмежувальні заходи, що матимуть надзвичайно негативні економічні наслідки.