ua en ru

Держмитниця спростила імпорт нафтопродуктів до України

Автор: RBC.UA
Держмитниця з січня ц.р. підключилася до електронної системи моніторингу світових цін на нафтопродукти Platt's і тепер щодня відстежує зміну біржових котирувань, пише «Комерсант-Україна».

Держмитниця з січня ц.р. підключилася до електронної системи моніторингу світових цін на нафтопродукти Platt's і тепер щодня відстежує зміну біржових котирувань, пише «Комерсант-Україна».

У відомстві розраховуватимуть митну вартість товару, орієнтуючись на середньомісячні котирування. Наприклад, якщо бензин марки А-80 коштує 820 т/дол. і був проданий із знижкою в 67/дол., то до підсумкової суми плюсується ціна доставки до кордону.

Перший заступник глави Держмитниці Олександр Дороховський сказав, що за місяць роботи з Platt's податкові відрахування виросли на 50 млн грн.

Доступ митників до біржової інформації скорочує час оформлення товару до 1-2 годин, оскільки інспектор не перевіряє ще раз заявлену в декларації інформацію. "Раніше ми вимагали доказу реальності митної вартості, і декларант, поки діставав необхідні документи, міг оформити товар за нашою вартістю. Якщо він доводив правдивість своїх даних, сплачені за розмитнення гроші або поверталися, або оплачувалися в рахунок майбутніх періодів", - сказало джерело.

О.Дороховський відзначив, що зараз також обговорюється доступ Держмитниці до систем Icis-lor і Icis-price для моніторингу цін на продукти хімічної промисловості. Можлива покупка програмного продукту агентства Lectura за розрахунком вартості спецтехніки (комбайни, екскаватори).

За словами джерела відомства, Держмитниця і ДП "Держзовнішінформ" ще в грудні 2010 р. підписали договір, що здешевив вартість користування ресурсом до декількох десятків тисяч доларів на рік. Ще в 2008 р. уряд Юлії Тимошенко дозволив Держмитниці контролювати вартість нафтопродуктів за допомогою Platt's. Тоді митники попросили імпортерів надавати їм котирування і роз'яснювати принципи формування митної вартості. "Це ще питання, наскільки правильні дані вони нам надавали. Є певні тонкощі розрахунку. Показники даються щодня, а імпортери могли дати розрахунки за 24 дні. Але якщо в тих, що залишилися 6 днів місяця котирування росли, то це збільшення не враховувалося. Зараз такого не буде", - говорить джерело.

За експертними оцінками, Україна споживає 10 млн т нафтопродуктів на рік, 4 млн т з них ввозяться з 10 країн, зокрема Білорусі, Литви, Румунії, Польщі.