ua en ru

Держсекретаря США Клінтон довели до істерики питаннями про вбивство американського посла (фото)

Автор: RBC.UA
Слухання Сенату США щодо подій у Бенгазі, де був убитий посол США в Лівії Кріс Стівенс, переросли в перепалку між членами верхньої палати і державним секретарем Гілларі Клінтон, якій довелося відповідати на неприємні запитання.

Слухання Сенату США щодо подій у Бенгазі, де був убитий посол США в Лівії Кріс Стівенс, переросли в перепалку між членами верхньої палати і державним секретарем Гілларі Клінтон (на фото), якій довелося відповідати на неприємні запитання.

Читайте також: Human Rights Watch звинуватила лівійських повстанців у вбивстві Муаммара Каддафі (відео)

Кульмінацією стала розмова Клінтон із сенатором Роном Джонсоном, який кілька разів повторив питання: навіщо Держдеп ввів в оману народ США розповіддю про народні протести в Бенгазі, які переросли в заворушення, якщо мова насправді йшла про цілеспрямовану атаку на диппредставництво?

Спочатку Клінтон намагалася пояснити, що у співробітників Держдепу не було часу з'ясувати обставини подій у Бенгазі, потім розповідала про те, що у неї не було сумнівів у тому, що посольство атакували бойовики. Коли Джонсон вчетверте перебив держсекретаря і задав те ж питання, Клінтон розсердилася.

Читайте також: США заявили про швидке завершення війни з "Аль-Кайєдою"

Держсекретар почала махати руками, стукати кулаками по столу і врешті-решт заявила, що не має жодного значення, був поблизу посольства мітинг чи "хтось вийшов на вулицю, щоб убити чотирьох американців". "Яка різниця, нам треба розібратися в обставинах і притягти вбивць до відповіді", - заявила вона.

Пояснення Клінтон не задовольнили і сенатора Джона Маккейна, який намагався своїми питаннями змусити держсекретаря відчути свою провину в тому, що сталося. При цьому Клінтон йти на поводу в сенатора не захотіла, розповівши, що відчувала гіркоту втрати, коли тіла загиблих прибули до США.

Читайте також: У Лівії відбувається масова здача зброї населенням

Зазначимо, що республіканці звинувачують Держдеп і адміністрацію Барака Обами в тому, що вони спочатку не передбачили можливий розвиток подій у Бенгазі, а потім спробували перекласти відповідальність за те, що трапилося, на творців фільму "Невинність мусульман", котрий нібито розлютив жителів Лівії.

Крім цього, Клінтон заявила, що зростання тероризму в Північній Африці безпосередньо пов'язане з падінням режиму Муаммара Каддафі в Лівії. За її словами, зброя потрапила до бойовиків "Аль-Кайєди в ісламському Магрибі" вже після перемоги противників Каддафі. Держсекретар зазначила, що у неї немає сумнівів у походженні зброї, яку використовували бойовики при захопленні заручників в Алжирі: вона також прибула до них з Лівії.

Читайте також: Пакистанський міністр запропонував 100 тис. дол. за вбивство автора фільму "Невинність мусульман"

При цьому Клінтон зазначила, що США не можуть знаходитися у стороні від конфлікту в Малі. "Ми не можемо дозволити, щоб північна частина цієї країни стала притулком для терористів", - заявила держсекретар США.

Нагадаємо, американці безпосередньо не беруть участь у військовій операції в Малі, проте допомагають перекидати до цієї країни французьких солдатів, які відбивають атаки бойовиків і союзних їм туарегів на столицю - Бамако, котру, як і раніше, контролює урядова армія.

Читайте також: Айман аз-Завахірі закликав мусульман до джихаду проти США

Додамо, що ще під час війни в Лівії критики американської адміністрації вказували, що поразка Каддафі породить у Лівії хаос і призведе до розповзання всього військового арсеналу Джамахірії по сусідніх країнах. Зазначався й той факт, що "Аль-Кайєда", яка підтримала "революціонерів", взяла активну участь у розграбуванні військових складів "ненависного режиму".

Нагадаємо, посол США в Лівії Крістофер Стівенс загинув у Бенгазі в результаті ракетного удару 12 вересня 2012 р. Крім американського посла, було вбито ще трьох співробітників американських дипломатичних структур.