Держприкордон служба заборонила виїзд з України боржникам банків
Державна прикордонна служба України не випускатиме за кордон громадян, що мають невиконані кредитні зобов'язання. Про це повідомляє прес-служба відомства.
"У зв'язку з тим, що дії деяких позичальників призводять до виникнення неплатоспроможності банківських установ, порушення прав і законних інтересів вкладників та інших кредиторів банків, Державна прикордонна служба забезпечить своєчасне виконання судових або прокурорських рішень про тимчасове обмеження в праві виїзду даних громадян за межі України", - сказано в повідомленні.
Безперешкодно виїхати за межі України вони зможуть після погашення заборгованості.
Президент України 8 жовтня 2009 р. видав указ № 813/2009 "Про заходи із забезпечення відновлення стабільності в банківській системі".
Зокрема, Президент рекомендував НБУ визначити за участю тимчасових адміністраторів банків перелік найбільших недобросовісних позичальників банків, забезпечити у п'ятиденний строк завершення тимчасовими адміністраторами переговорів із такими позичальниками щодо термінів та способів погашення їх заборгованості перед банками; опрацювати у дводенний строк за результатами проведених переговорів із недобросовісними позичальниками питання щодо: створення реєстру недобросовісних позичальників з метою скорочення ризиків банків під час обслуговування кредитної заборгованості таких позичальників; унеможливлення участі недобросовісних позичальників у закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, залучивши до цього відповідні державні органи.
Згідно зі статтею 6 закону про порядок виїзду і в'їзду громадян, однією з підстав для обмеження пересування є неврегульовані договірні або інші невиконані зобов'язання, зокрема, забезпечення зобов'язань заставою.
У той же час 10-го листопада ц.р. міністр юстиції Микола Оніщук повідомив про те, що ще одній категорії громадян України заборонено виїжджати за кордон. Так, в Україні за 9 міс. ц.р. суд заборонив виїжджати за кордон 2682 посадовцям, які не виконали судові рішення щодо погашення заборгованості із зарплати своїм працівникам. Міністр зазначив, що з них більшість - керівники держпідприємств. "За три квартали поточного року, до суду надійшло 8 тис. 878 подань від державних виконавців щодо заборони виїзду за кордон керівникам підприємств-боржників. З них розглянуто судами 4 тис. 866, задоволено - 2 тис. 682 подання, тобто приблизно 50%", - зазначив М.Оніщук.
Також М.Оніщук пояснив, що дані про таких керівників спрямовані до Держприкордонслужби України і їм буде відмовлено у виїзді за кордон, незважаючи на наявність в них віз, квитків. Ця заборона також розповсюджується на будь-які поїздки за кордон, в т.ч. і ділові.