Держзвинувачення просить суд засудити Пукача до довічного ув'язнення

Держзвинувачення у справі проти екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукача, якого звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, просить Печерський суд засудити його до довічного ув'язнення і позбавити звання генерала, передає кореспондент РБК-Україна.

Держзвинувачення у справі проти екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукача, якого звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, просить Печерський суд засудити його до довічного ув'язнення і позбавити звання генерала, передає кореспондент РБК-Україна.

Адвокат дружини загиблого журналіста Мирослави Гонгадзе - Валентина Теличенко - підтримує таку міру покарання. Однак виступає за те, щоб звинувачення було винесено за пунктом "замовне вбивство". Крім прокурорів виступив адвокат матері загиблого журналіста, Андрій Федур. Іншим учасникам нададуть слово завтра.

Нагадаємо, Олексія Пукача затримали в липні 2009 р. За версією слідства, саме він з трьома подільниками викрав і вбив Георгія Гонгадзе в Таращанському лісі на Київщині.

Читайте також: Пукач назвав замовників вбивства Гонгадзе

Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У 2008 році троє колишніх міліціонерів - полковники Валерій Костенко і Микола Протасов, майор Олександр Попович - були визнані винними у скоєнні вбивства журналіста і засуджені судом до 12 (Костенко і Попович) і 13 років (Протасов) позбавлення волі.

Екс-начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста. Його затримали в липні 2009 р. У грудні 2010 р. ГПУ заявила про завершення розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Пукача в убивстві Гонгадзе.

Слідство встановило, що Пукач, будучи посадовою особою, на виконання наказів і вказівок тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальна справа стосовно яких розслідується в окремому провадженні, в травні-вересні 2000 р. перевищив службові повноваження щодо журналістів Олексію Подольському і Георгію Гонгадзе і 17 вересня 2000 вбив останнього.

Читайте також: Печерський райсуд Києва завершив допит Мельниченка у справі Пукача

Раніше слідство встановило, що Пукач, будучи посадовою особою, на виконання наказів і вказівок тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальна справа стосовно яких розслідується в окремому провадженні, в травні-вересні 2000 р. перевищив службові повноваження по відношенню до журналістам Олексію Подольському і Георгію Гонгадзе і 17 вересня 2000 вбив останнього.

Відзначимо, що суд надав гриф "Цілком таємно" усього, що тільки можна засекретити - від титульного аркуша кримінальної справи до згадуваних у матеріалах прізвищ самого журналіста і інших людей.

Здивування з приводу тотального засекречування матеріалів висловлювала Валентина Теличенко. Вона вважає - таким чином процес стає максимально непрозорим для громадськості, що дозволить приховати правду про вбивство Гонгадзе і причетних до злочину фігур.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top