Держзвинувачення просить засудити Луценка до 4,5 років позбавлення волі
Державний обвинувач Дмитро Лобань вважає, що провина екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка та його водія Леоніда Пристулюка у вчинених ними злочинах доведена у ході досудового і судового слідства. Про це сьогодні, в ході дебатів у Печерському райсуді Києва заявив Дмитро Лобань, передає кореспондент РБК-Україна.
"Скоєння злочину повністю підтверджується судовим слідством... Прошу призначити покарання у вигляді 4 років і 6 місяців позбавлення волі", - заявив Лобань.
За його словами, в справі є пом'якшувальні обставини, такі як: позитивна характеристика, неповнолітня дитина, державні винагороди. Також у вигляді покарання прокуратура просить заборонити Юрієві Луценку обіймати впродовж 3 років посади пов'язані з організаційною і господарською діяльністю.
Разом з цим, прокурори вважають, що провина колишнього водія Юрія Луценка Леоніда Пріступлюка також доведена в повному обсязі. Йому державне звинувачення просить призначити покарання у вигляді 3 років умовно.
За словами, держаного обвинувача Віктора Клименка, судове слідство проведено в Печерському суді міста Києва "в обсязі, достатньому для прийняття рішення по суті пред'явленого обвинувачення".
Віктор Клименко також наголосив, що прокурори у справі не вбачають підстав для відмови від обвинувачення та запропонують суду своє бачення щодо доведеності вини підсудних і правильності кримінально-правової кваліфікації їх дій.
Крім того, Віктор Клименко, зазначив, що прокурори завертатимуть увагу суду на показання свідків, які в судовому засіданні підтвердили фактичні обставини вчинення підсудним інкримінованих діянь.
Сам Луценко впевнений, що в його справі буде ухвалений виправдувальний вирок.
Відзначимо, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні 26 січня прийняла резолюцію про стан демократії в Україні. Головними пунктами в документі є вимоги ПАРЄ про виключення з Кримінального кодексу статей, за якими були засуджені колишні державні чиновники, а також можливість введення санкцій щодо України, якщо вимоги асамблеї щодо кримінального переслідування колишніх членів уряду не будуть виконані.
Асамблея також попросила Президента України Віктора Януковича використати наявні в його розпорядженні "законні засоби для звільнення колишніх членів уряду і дозволити їм брати участь в наступних парламентських виборах".
Щодо Луценко ПАРЄ заявила, що "йому потрібна медична допомога поза пенітенціарною системою".
Нагадаємо, колишній глава МВС затриманий 26 грудня 2010 р. і з тих пір знаходиться в слідчому ізоляторі. Він обвинувачується в "зловживанні службовим становищем". Луценку інкримінують незаконне оформлення на роботу в МВС свого водія, надання йому квартири і нарахування завищеною пенсії, а також витрати на святкування Дня міліції в 2008 р. і 2009 р. За даними слідства, його діяльність на посту глави МВС завдала державі збитків на суму близько 125 тис. дол.