ua en ru

Держкомпідприємництва оприлюднив концепцію закону про спрощену систему оподаткування

Автор: RBC.UA
Держкомітет з питань регуляторної політики і підприємництва оприлюднив на офіційному сайті концепцію проекту закону "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва". 

Держкомітет з питань регуляторної політики і підприємництва оприлюднив на офіційному сайті концепцію проекту закону "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва".

Комітет розширив перелік видів діяльності, якими не можна буде займатися тим, хто перейде на спрощену систему оподаткування. Зараз він включає, зокрема, видобуток і виробництво дорогоцінних металів, каменів, виробництво підакцизних товарів, гральний бізнес. Обмеження також розповсюджуватимуться на оптових торговців і посередників; СПД, які надають послуги мобільного зв'язку і оренди земельних ділянок; колекціонерів; інтернет-магазини; аудиторів; бухгалтерів; послуги з продажу, оренди і оцінки нерухомості; рекламну діяльність.

Концепцією передбачено збільшення граничного рівня річного доходу для фізосіб - до 600 тис. грн (зараз 500 тис. грн), для юросіб - до 3 млн грн (1 млн грн). Якщо підприємець-фізособа отримає дохід до 300 тис. грн, він не платитиме єдиний податок (виключення - 6% у разі надання послуг оренди житлових приміщень), якщо ж він отримає 300-600 тис. грн - податок складе 200-1000 грн на місяць (зараз - 20-200 грн; послуги оренди - 10%). Для юросіб, одержуючих дохід до 1 млн грн, ставка залишається колишньою - 6% (для платників ПДВ) і 10% (без ПДВ), 1-2 млн грн - 9% і 12%, 2-3 млн грн - 12% і 15% відповідно.

Крім того, всі підприємці повинні будуть платити внески в соцфонди на загальних підставах - з мінімальної зарплати, а не з суми єдиного податку, як зараз (42% - до Пенсійного фонду і 15% - в інші соцфонди). За порушення правил пропонується штрафувати або відміняти реєстрацію платника єдиного податку. За сприяння у відмиванні грошей вводиться кримінальна відповідальність з терміном позбавлення волі до п'яти років. Ці зміни можуть набути чинності 1 січня 2011 р. строком на 5 років, а їх реалізація збільшить платежі до місцевих бюджетів на 60%.

Нагадаємо, в проекті листа уряду України до директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Строс-Кана, який раніше оприлюднило агентство РБК-Україна, йшлось про те, що Кабмін має намір знизити поріг обігу для платників за спрощеною системою оподаткування до 300 тис. грн. на рік, як для фізичних, так і для юридичних осіб. Також уряд Миколи Азарова обіцяє в документі скасувати звільнення від оподаткування ПДВ для сільського господарства, книговидання, медикаментів та ін., зменшити існуючі звільнення за акцизами та зборами, збільшити акцизи на предмети розкоші, «не порушуючи при цьому правила Світової організації торгівлі». «Продовжуватимемо покращувати адміністрування податків з метою посилення дисципліні і зменшення адміністративного тиску на підприємства», - сказано в проекті листа уряду.