ru ua

Держкомпідприємництва: До початку 2011 р. транспортний збір буде замінено на додатковий акциз

Автор: RBC.UA
Транспортний збір буде ліквідований до 2011 р., натомість з'явиться "найнижчий у Європі" додатковий акциз. Про це сьогодні повідомив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський, передає кореспондент РБК-Україна.

Транспортний збір буде ліквідований до 2011 р., натомість з'явиться "найнижчий у Європі" додатковий акциз. Про це сьогодні повідомив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський, передає кореспондент РБК-Україна.

Крім того, за словами М.Бродського, буде ліквідований ринковий і рекламний збір. За його словами, таке рішення було прийнято вчора на засіданні представників Кабміну під головування Миколи Азарова.

"Не буде ні транспортного, ні ринкового, ні рекламного зборів, оскільки все додаткове адміністрування і додаткові кошти, які знімаються з громадян - це все ми ліквідуємо", - заявив М.Бродський. При цьому він зазначив, що транспортний збір буде входити в суму додаткового акцизу.

"В нас буде найнижчий акциз у Європі. На сьогодні він становить 150 євро, а з урахуванням т. зв. транспортного збору він може становити близько 200 євро. Проте платити будуть більше ті, хто їздить на мерседесах. Кошти, отримані таким чином, будуть направлятися на ремонт доріг", - заявив М.Бродський.

Відзначимо, в березні ц.р. голова Укравтодору Вадим Гуржос заявив, що в Україні 60% доріг вимагають капітального ремонту. За його словами, вартість капремонту за міжнародними стандартами в Україні буде досягати в середньому 500 тис. євро на 1 км. "Якщо узяти 70% від 170 тис. км і помножити їх на 500 тис., то вийде сума, яку було страшно показувати на слайді", - сказав В.Гуржос. Він відзначив, що реконструкція доріг в Україні буде вимагати концентрації зусиль усіх гілок влади.

Нагадаємо, 13 липня ц.р. Т.Єфименко висловила переконання, що і Кабмін, і профільний комітет встигнуть до початку нової сесії парламенту повністю допрацювати проект Податкового кодексу до другого читання.

Раніше, 8 липня Верховна Рада України прийняла постанову "Про всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України". За відповідне рішення проголосували 250 депутатів з 436 зареєстрованих в залі.

17 червня ц.р. ВР підтримала в першому читанні внесений Кабміном Податковий кодекс. За прийняття за основу постанови №6509 проголосували 247 депутатів з 374 зареєстрованих в залі.