ua en ru

Держінвестпроект і Gas Natural SDG не підписували угоду по LNG-терміналу

Автор: RBC.UA
Іспанська компанія Gas Natural SDG, названа майбутнім оператором українського LNG-терміналу, заявляє, що не підписувала ніяких контрактів з українською стороною. Як згодом з'ясувалося, представник Іспанії, який підписав документ, - Хорді Сарда Бонвеі - не має відношення до компанії.

Іспанська компанія Gas Natural SDG, названа майбутнім оператором українського LNG-терміналу, заявляє, що не підписувала ніяких контрактів з українською стороною. Як згодом з'ясувалося, представник Іспанії, який підписав документ, - Хорді Сарда Бонвеі - не має відношення до компанії, повідомляє Reuters.

Напередодні повідомлялось, що між Державним агентством України з інвестицій та управління національними проектами (Держінвестпроект) та іспанською компанією Gas Natural SDG SA було підписано угоду. Однак компанія з цим не погодилася, про що зробила офіційну заяву.

Держінвестпроект, що не зуміло протягом 24 годин з моменту оголошення про угоду прояснити особу підписувача, представило себе жертвою технічної неузгодженості і повідомило, що займається врегулюванням події. "У зв'язку з появою в пресі повідомлення про відсутність співробітництва між компанією Gas Natural Fenosa і Національним проектом "LNG-термінал", Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами вважає, що названі повідомлення виникли у зв'язку з технічною неузгодженістю, що не залежить від української сторони", - відзначили в Держінвестпроекті.

На даний момент представники Держінвестпроекта здійснюють відповідні узгодження з компанією Gas Natural Fenosa для врегулювання цього питання.

Читайте також: У LNG-термінал буде вкладено 60 млн євро бюджетних коштів, - Каськів

Як повідомлялося, 26 листопада 2012 р. в Одеській обл. було розпочато будівництво LNG-терміналу потужністю 10 млрд куб. м газу в рік вартістю 969 млн євро. Термінал приймає 10 млрд куб. м зрідженого газу на рік, що становить більше ніж третину обсягів блакитного палива, яке імпортується з Росії. Проект буде реалізовувати в кілька етапів. На першому етапі буде побудована плавуча установка для зберігання та регазифікації потужністю до 5 млрд куб . м природного газу на рік, на другому - наземний термінал із двома резервуварамі. На третьому - третій резервуар і додаткове обладнання, необхідне для доведення потужності термінала до 10 млрд куб. м.

Читайте також: Від сусідніх з Україною країн надходять заявки на членство в інвестиційному консорціумі LNG-терміналу, - Каськів

Для підключення терміналу до ГТС побудують гілку газопроводу довжиною 65 км, і передбачається, що постачальниками зрідженого газу будуть Алжир, Лівія, Єгипет, Катар і Азербайджан. 735 млн євро - вартість LNG-терміналу, друга складова - морська частина, третя складова - приєднання терміналу до ГТС. Таким чином, їх вартість 735, 121 і 113 млн євро - це сукупна вартість всіх проектів, пов'язаних з LNG-терміналом.

Як повідомили в прес-службі Кабінету міністрів, будівництво LNG-терміналу буде фінансуватися на основі державно-приватного партнернства, а інвесторами проекту будуть виступати Accelerate Energy, Energas, Gas Natural Europe, Opiser, Lazard Freres, Baker Bott, Conlan & Associates. До них можуть приєднатися власники великих промислових підприємств, "оскільки це буде сприяти зниженню ціни на газ".

Будівництво терміналу для регазифікації СПГ передбачається на ділянці, розташованій на відкритому узбережжі в північно-східному напрямку від входу в Великий Аджаликського лиману неподалік від нафтового терміналу "Укртранснафти" в Комінтернівському районі Одеської області.

Читайте також: Уряд надасть держгарантії на 2,3 млрд грн на морську частину LNG-терміналу

Загальний обсяг резервуарів дозволить зберігати 540 тис. куб. м зрідженого газу.

Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Як розповів голова державного Агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів, скраплений газ на український LNG-термінал може постачатися з Туреччини. Крім того, повідомлялося, що Україна розгляне можливість закупівлі зрідженого газу в США.

Читайте також: LNG-термінал дозволить до 2017 р. отримувати до 10 млрд куб. м зрідженого газу на рік

Зріджений природний газ - стан природного газу, що отримується з нормального стану при охолодженні або підвищеному тиску. Зрідження природного газу проводиться для більш легкого і компактного складування або транспортування споживачеві. Щільність СПГ приблизно в 2 рази менше щільності бензину. Температура кипіння від -158 до -163 градусів залежно від складу. Коефіцієнт скраплення - 92 (так званий економічний режим, застосовуваний на газорозподільних станціях) до 95%.