ua en ru

Держфінінспекція: У "Родовід Банку"виявлені порушення більш ніж на 22,6 млрд грн

Автор: RBC.UA
Після переходу під контроль держави "Родовід Банку" Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція) виявила в ньому фінансові зловживання на суму більше 22,6 млрд грн. Про це сказав глава Держфінінспекціі Петро Андрєєв.

Після переходу під контроль держави "Родовід Банку" Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція) виявила в ньому фінансові зловживання на суму більше 22,6 млрд грн. Про це сказав глава Держфінінспекціі Петро Андрєєв, передає "Дзеркало тижня. Україна".

"За матеріалами перевірки, в яких брала участь Держфінінспекція, було встановлено, що в "Родовід Банку" були встановлені порушення на суму 22 млрд 662 млн грн. Вартість виведених активів "Родовіду" у два рази перевищує суму заборгованості перед вкладниками банку, а це не більше 5 млрд", - повідомив він, додавши, що повернути активи фінустанови "цілком реально".

За словами П.Андрєєва, операції по виведенню активів почалися вже після націоналізації. При цьому всю схему виведення встановлено і задокументовано, а всі акти ще півроку тому в повному обсязі передані в прокуратуру.

Також П.Андрєєв додав: "Що стосується діяльності нового керівництва банку, то найближчим часом ми проведемо планову перевірку і з'ясуємо, наскільки були виконані вимоги до роботи, встановлені згідно з актами ревізії. Керівництво намагається оздоровити ситуацію, але, маючи таку спадщину, це зробити дуже важко".

За його словами, така ж ситуація і по "Укргазбанку", і по банку "Київ". "По "Укргазбанку" сума збитку 2,8 млрд гривень. Причому встановлено зв'язок керівництва та власників банку з підприємствами, куди через різні проекти були виведені активи. Там накладено арешт на низку об'єктів, для того щоб погасити заборгованість банку перед вкладниками і компенсувати збиток" , - повідомив П. ндрєєв.

"По "Києву "- порушення на суму близько мільярда. Порушено кілька кримінальних справ за фактом доведення до банкрутства і виведення активів. У схемах обналічки і виведення сотень мільйонів гривень з банку брав участь державний департамент виконання покарань. Гроші за кредитами "Києва" відмивалися через фіктивні угоди", - зазначив глава Держфінінспекції.

"Без рішучих заходів ми не наведемо порядок у фінансово-банківській сфері", - резюмував він.

Нагадаємо, Головне слідче управління СБУ 13 травня 2010 р. порушило кримінальну справу за частиною 3 ст. 28, частини 5 ст. 191 Кримінального кодексу відносно групи осіб, які вчинили розтрату коштів «Родовід банку». В рамках розслідування справи затриманий колишній тимчасовий адміністратор банку С.Щербина.

У той же час, джерело в НБУ повідомило «Комерсант-Україна», що в «Родовід банку» за останні півроку проведено цілий ряд перевірок, які виявили багато порушень. «На столі у Василя Пасічника (заступник голови НБУ) давно лежала велика папка по С.Щербині. Він не давав їй ходу, чекав зміни влади, - сказало джерело. - Схоже, Сергію Щербині зараз інкримінують розтрату 340 млн грн, отриманих в ході рекапіталізації. Судячи за нашими даними, 40 млн грн адміністратор направив на оплату якогось об'єкта на провулку Рильського, 18, а 300 млн грн у Щербини зажадали за консультаційні та юридичні послуги для повернення у власність банку земельної ділянки на Оболоні». На думку джерела, 300 млн грн - це 10% від ринкової вартості цієї ділянки.

Нагадаємо, влада неодноразово заявляла, що сумнівається в цільовому використанні коштів, спрямованих на рекапіталізацію «Родовід банку», Укргазбанку і банку «Київ».

18 травня 2010 р., глава Контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв заявив, що бюджетні гроші у всіх цих банках були направлені на нецільові потреби.

«Родовід банк» був рекапіталізований на 8,4 млрд грн (99,99% акцій банку в даний час належить державі), з яких 5,6 млрд грн призначалися для виплати вкладів фізичних осіб Укрпромбанку, що ліквідується.

До 3 березня банк виплатив клієнтам Укрпромбанку 2,52 млрд грн, ще 3,42 млрд грн покладені на депозити в «Родовід банк». При цьому в банку на початку березня не залишалося ліквідних коштів: розмір кореспондентського рахунку знизився до 34 млн грн. Збитки «Родовід банку» в 2009 р. склали 4,2 млрд грн, а в I кварталі 2010 р. - ще 3,2 млрд грн.

Нагадаємо, С.Щербина постановою правління НБУ від 12 травня 2010 № 233, усунений з 14 травня 2010 від виконання обов'язків тимчасового адміністратора "Родовід банку".