ua en ru

Держдеп США: В Україні погіршилася ситуація з правами людини

Автор: RBC.UA
Сполучені Штати різко розкритикували Україну, Росію та Білорусь за обмеження прав людини. Такий висновок міститься в щорічній доповіді держдепартаменту Сполучених Штатів про політичну ситуацію і права людини в світі.

Сполучені Штати різко розкритикували Україну, Росію та Білорусь за обмеження прав людини. Такий висновок міститься в оприлюдненій в п'ятницю, 8 квітня, щорічній доповіді держдепартаменту Сполучених Штатів про політичну ситуацію і права людини в світі, передає Deutsche Welle з посиланням на агентство AFP.

Зокрема в доповіді наголошується, що в 2010 р. в Україні, Росії і Білорусі не відбулося ніяких поліпшень у сфері дотримання прав людини. Тому, всі три країни потрапили до списку держав, в яких, за оцінками експертів Вашингтона, "ситуація з правами людини надзвичайно серйозна".

«Не дивлячись на проведені в Україні демократичні і прозорі президентські вибори, спостерігається наступ на свободу преси і на представників опозиції», - йдеться в документі.

У свою чергу в розділі доповіді держдепартаменту США, присвяченій Білорусі, згадані переслідування і арешти "демократичних активістів, журналістів та представників громадянського суспільства".

Нагадаємо, 10 січня ц.р. комісар Європейського Союзу (ЄС) з розширення Штефан Фюле висловив занепокоєння негативними тенденціями, які свідчать про певне згортання демократії в Україні, і які знайшли своє відображення в Резолюції Європарламенту від 25 листопада 2010 р.

Ш.Фюле також повідомив, що він знайомий із різкою заявою уряду Сполучених Штатів щодо прикладів політично-вмотивованого переслідування представників попереднього українського уряду, і однією з цілей його візиту є належне вивчення ситуації, з метою подальшої підготовки офіційної позиції Брюсселя щодо цього питання.

Нагадаємо, 25 листопада ц.р. Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні.

У резолюції, зокрема, говорилось, що Європейський парламент:

- наголошує на своїй стурбованості дедалі більшим числом свідчень та вірогідних повідомлень про те, що демократичні права та свободи, такі як свобода зібрань, свобода вираження та свобода засобів масової інформації, протягом останніх місяців перебувають під тиском.

- висловлює стурбованість суперечливими повідомленнями міжнародних та неурядових організацій про проведення місцевих і регіональних виборів 31 жовтня, бере до уваги зауваження про фальсифікації та шахрайства, висловлені деякими лідерами опозиції.

- закликає компетентні органи влади України провести швидке та прозоре вивчення та в належний час зробити відповідні висновки щодо вдосконалення виборчого законодавства, що є неповним і таким, що обмежує права, з огляду на... майбутні вибори.

- закликає українську владу утриматися від будь-якого втручання до майбутніх передвиборчих кампаній, зокрема нереєстрації кандидатів та партій, тиску на опозицію та ЗМІ.

- закликає органи влади повністю розслідувати всі повідомлення про замахи на права і свободи, і засудити будь-яке виявлене насильство, та розслідувати роль СБУ з огляду на втручання до виборчого процесу.

- висловлює стурбованість випадками насильства та залякування журналістів та зникненням журналіста «Нового стилю» Василя Климентьєва 11 серпня; висловлює переконання, що українська влада вживе всіх необхідних заходів для завершення розслідування.

- висловлює стурбованість останніми подіями, що можуть підірвати свободу слова та плюралізм ЗМІ, закликає владу вжити всіх необхідних заходів, щоб захистити ці основоположні ознаки демократичного суспільства та утриматися від будь-яких спроб контролювати, прямо чи опосередковано, зміст повідомлень національних ЗМІ; наголошує на крайній необхідності законодавчого реформування сектору медіа.

5 жовтня ц.р. Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій висловила стурбованість утисками основних демократичних свобод в Україні, на які останнім часом скаржаться політичні сили, неурядові організації і представники українських ЗМІ.