ua en ru

Google обмежить доступ до безкоштовного читання новин

Автор: RBC.UA
Видавці газет отримають можливість встановлювати обмеження на кількість статей, які можна буде знайти і прочитати за допомогою пошукової системи Google, заявили в керівництві найбільшого інтернет-пошукача.

Видавці газет отримають можливість встановлювати обмеження на кількість статей, які можна буде знайти і прочитати за допомогою пошукової системи Google, заявили в керівництві найбільшого інтернет-пошукача.

Як передає ВВС, таке рішення було прийнято у відповідь на звинувачення з боку деяких видань в тому, що Google заробляє на наданні доступу до інтернет-версій новинних ЗМІ.

Тепер медіа-видавництва можуть приєднатися до програми First Click Free, яка дозволяє закрити користувачам необмежений доступ до веб-сторінок. "Хоча ми раді, що велика кількість видавців вже використовують First Click Free, ми виявили, що деякі з тих, хто готовий спробувати цю програму, відчуває занепокоєння у зв'язку з іншими людьми, які порушують сам дух First Click Free, щоб отримати доступ практично до всіх матеріалів сайту", - йдеться в заяві Google.

Користувачі, що відкрили понад п'ять статей одного видання протягом дня, будуть перенаправлятися на сторінку, що пропонує зареєструватися на сайті газети чи журналу або заплатити за подальший доступ до їхніх електронних матеріалів.

"Раніше кожен клік користувача сприймався як безкоштовний. Тепер ми запустили нову версію програми - для того, щоб видавці могли користуватися переглядом не більше ніж п'яти сторінок на день без попередньої реєстрації або підписки", - пояснює один з менеджерів Google Джош Коен.

Багато читачів дійсно з'ясували, що, замість того, щоб платити за передплату на інтернет-версії газет, можна просто читати розміщені там статті за допомогою Google.

Нагадаємо, раніше найбільший медіа-магнат Руперт Мердок звинуватив Google та інші пошукові системи в тому, що вони наживаються на журналістській праці співробітників його медіа-імперії, отримуючи дохід від реклами, яку дивиться користувач при пошуку тієї чи іншої газетної статті. Він пригрозив позбавити пошуковиків і інші великі інтернет-ресурси можливості індексації видань, що йому належать, серед яких, зокрема, газети Times, Wall Street Journal. За деякими даними, Р.Мердок вів переговори з Microsoft, щоб зробити матеріали належної йому медіакорпорації News Corp. доступними виключно через Bing - новий пошукач гіганта програмного забезпечення.

А у вересні Міністерство юстиції США зажадало від суду Нью-Йорка відхилити угоду, за умовами якої пошукова система Google могла б опублікувати в інтернеті мільйони книг для вільного користування. Крім мінюсту США, проти ідеї величезною безкоштовної інтернет-бібліотеки виступили компанії Microsoft, Yahoo і Amazon.