ua en ru

Google випустив новий Doodle на честь Володимира Дахна (відео)

Автор: RBC.UA
Сьогодні минає 81 рік з дня народження українського художника мультиплікатора Володимира Дахна. Пошукач Google не залишився байдужим до цієї дати і розмістив на своїй сторінці відповідний Doodle, тобто пам'ятну картинку.

Сьогодні минає 81 рік з дня народження українського художника мультиплікатора Володимира Дахна (на фото). Пошукач Google не залишився байдужим до цієї дати і розмістив на своїй сторінці відповідний Doodle, тобто пам'ятну картинку.

Володимир Авксентійович Дахно народився 7 березня 1932 року в Запоріжжі. Після закінчення школи поступив у медичний, але майже відразу перевівся в Київський інженерно-будівельний інститут. Після закінчення в 1955 році працює архітектором в Києві. Незвичайний архітектурний проект дисертації Дахна привертає увага відомих мультиплікаторів Марка Драйцуна і Давида Черкаського і вони пропонують йому роботу в новому творчому об'єднанні мультиплікаційних фільмів на студії "Київнаукфільм" (нині "Укранімафільм").

Читайте також: Google випустив новий Doodle на честь Макеба

У 1960 році Владимир Дахно дебютує як мультиплікатор з фільмом "Пригоди перцю", який став першим анімаційним фільмом творчого об'єднання. Повною мірою талант Владимира Дахна розкривається в 1967 році з виходом першої серії мультфільму "Як козаки...", при створенні якого він виступає в ролі режисера і сценариста. Мультсеріал відразу отримує величезну популярність, а харизматичні герої стають народними улюбленцями. Герої мультфільмів "Як козаки..." є найбільш відомими персонажами в українській мультиплікації, своєрідним національним символом. Всього Володимиром Дахном було створено дев'ять короткометражних мультфільмів про запорізьких козаків. У 1991 році, за участю героїв, випускається перший повнометражний український анімаційний фільм "Енеїда", створений Володимиром Дахном за мотивами однойменної поеми Івана Котляревського.

Google випустив новий Doodle на честь Володимира Дахна (відео)

Останні півтора десятиліття життя майстра були затьмарені згасанням української анімації: економічна криза встала на шляху творчості. Незважаючи на фінансові проблеми, Володимир Дахно до кінця днів продовжував віддаватися улюбленій справі: творити, передавати свої знання молодим мультиплікаторам і мріяти, що його ідеї утіляться в життя.