Google випустив новий Doodle на честь дня народження Дугласа Адамса
Сьогодні, 11 березня, Інтернет-корпорація Google відзначила святковим логотипом (Doodle) день народження відомого англійського письменника Дугласа Ноела Адамса, автора популярного фантастичного серіалу "Путівник для подорожуючих по Галактиці автостопом".
Читайте також: Google випустив новий Doodle на честь Макеба
Дуглас Адамс народився в березні 1952 року в Кембриджі. Батьки - Джанет (Донован) і Дуглас Адамс. Через кілька місяців після народження Дугласа-молодшого сім'я переїхала до Іст-Лондона. Там через три роки народилася його молодша сестра, Сьюзен. У 1957 р. батьки Адамса розлучилися. Дуглас, його мати і сестра оселилися у притулку для тварин Королівського товариства захисту тварин у Брентвуді, Ессексі.
Закінчив школу у Брентвуді. Навчався в коледжі, у 1974 році здобув ступінь бакалавра, а пізніше - магістра. Спеціалізацією його стала англійська література.
У березні 1978 р. на радіо BBC стартувала його чотирисерійна постановка The Hitchhiker's Guide to the Galaxy ("Путівник по Галактиці для подорожуючих автостопом"), яка отримала нагороди Imperial Tobacco Award (1978), Sony Award (1979), Best Programme for Young People (1980).
Якийсь час опісля Дуглас Адамс випустив однойменну книгу, яка мала феноменальний успіх і у 1984 р. очолила список англійських бестселерів. Дуглас Адамс став наймолодшим письменником, що отримав Golden Pen (нагорода дається за 1 млн проданих книг). Пізніше Адамс написав продовження - The Restaurant at the End of the Universe ("Ресторан у кінці Всесвіту") (1980) і Life, The Universe and Everything ("Життя, Всесвіт і все решта") (1982).
У 1982 р. книги Адамса потрапили в New York Times bestellers list і Publishers 'Weekly bestsellers list - вперше із часів Яна Флемінга англійському письменнику вдається домогтися такого успіху у США.
У тому ж році його перші дві книги адаптуються для шестисерійною телевізійної постановки, яка бере нагороди в категоріях Best TV Graphics, Best VTR Editing і Best Sound. У 1984 році вийшла у світ четверта книга серії - So Long and Thanks for all the Fish ("Всього доброго, і спасибі за рибу!").
У 1984 році Адамс почав співпрацю з компанією Infocom, яка в ті роки була "королем" жанру пригодницьких ігор, і взяв безпосередню участь у розробці текстового квесту interactive fiction "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy". Гра удостоїлася премії від Thames TV. На цьому співпраця Адамса з фірмою Infocom не закінчилася, трохи пізніше він написав ще одну гумористичну пригодницьку гру в жанрі interactive fiction - "Bureaucracy".
Адамс був одним зі сценаристів Четвертого Доктора в серіалі Доктор Хто (англ. Doctor Who): епізоди "Планета піратів" (англ. The Pirate Planet) і "Шада" (англ. Shada).
У 1991 році аудіокнига HHGG потрапляє в номінацію "Найкращий розмовний або не-музичний запис" (Best Spoken Word or Non-Musical Recording) премії Греммі. Ще через рік Адамс пише заключну, п'яту книгу "Путівника" - Mostly Harmless ("В основному нешкідлива"). У 1993 році відеофільм Making Of HHGG номінується на Best Documentary у Video Home Entertainment Awards.
Читайте також: Google випустив новий Doodle до 540-річчя Миколи Коперника
У 1996 році The Hitchhiker's Guide to the Galaxy займає 24 місце у списку "Сто Найбільших книг Сторіччя" від Waterstone's Books / Channel Four. У 1998 році Адамс засновує The Digital Villiage - компанію, яка в тому ж році випускає комп'ютерну гру-квест Starship Titanic.
В останні роки життя Дуглас Адамс пише новий роман і допомагає студії "Дісней" зняти повнометражний фільм "Автостопом по Галактиці".
Дуглас Адамс помер у себе вдома в Санта-Барбарі 11 травня 2001 р. На згадку про Адамсі назвали астероїд.
Ще він подарував світу забавне свято. Не особливо відоме в нас, але все ж - миле і чарівне. Кожен рік, через два тижні після дня його смерті, 25 травня, прихильники творчості письменники-вигадник відзначають День рушника. Адже саме рушник Адамс вважав абсолютно необхідною, незамінною для подорожуючих по Галактиці автостопників. У цей день ті, хто пам'ятають Адамса, носять із собою рушник. І часто дивляться в небо - згадуючи свого кумира і посилаючи йому привіти із Землі, яку він одного разу покинув назавжди.