ua en ru

Google видав російській владі інформацію про користувачів

Автор: RBC.UA
Google вперше видав російській владі інформацію про користувачів. За останні півроку Google отримав запити на 123 аккаунти, задовольнили 1% заявок.

Google вперше видав російській владі інформацію про користувачів. Про це сказано у звіті, опублікованому на сайті Google.

За останні півроку Google отримав запити на 123 аккаунти, задовольнили 1% заявок.

В інших країнах Google набагато частіше йде на контакт з різними держорганами. За останні півроку Google отримав більше 20 тис. запитів від державних органів різних країн. Найдопитливішимибули американські. Від них надійшло 8,5 тис. заявок на розкриття даних про користувачів Google, повідомляє "Комерсант-FM". На другому місці - Індія, на третьому - Франція.

Google видав російській владі інформацію про користувачів

Існує тільки три держави у світі, які дістають потрібну інформацію про людей без допомоги пошуковика. Жодного запиту не надійшло від Ірландії, Нідерландів і Норвегії. Google, у свою чергу, ділиться даними про своїх користувачів досить щедро. Корпорація задовольнила 66% запитів.

Читайте також: Google у Франції звинуватили у несплаті податків на суму 1,7 млрд євро

Статистика за запитами від держорганів в Google ведеться з 2009 р. За цей час кількість вимог зросла на 70%. Користувачі Google, дійсно не можуть бути впевнені в конфіденційності своїх даних. Корпорація і не приховує, що залишає за собою право надавати персональну інформацію не тільки держорганам, але і рекламодавцям, видавцям і іншим партнерам. На це вже звернули увагу в Європі, повідомила в ефірі каналу NTD Russia глава Комісії з захисту приватних даних Ізабель Флак Пьеротін.

"Google - ключовий гравець в онлайн-світі, у нього є обов'язки. Він повинен давати гарантії клієнтам. Але клієнти іноді побоюються того, як розпоряджаються їхніми даними", - заявила Флак Пьеротін.

Проте спецслужби різних країн зізнаються, що можуть діставати дані про користувачів Мережі і без допомоги інтернет-компаній. Так, наприклад, в США розроблена програма яка прочісує соціальні мережі та інші портали в пошуку пропаганди і підбурювання до незаконних дій, які можуть завдати шкоди безпеці країни.