ua en ru

Google вважає сучасні паролі ненадійними і шукає альтернативу

Автор: RBC.UA
В Google вважають, що звичайні текстові паролі в сучасних умовах перестали бути надійним засобом захисту даних. Тому зараз інженери компанії займаються пошуком альтернативних рішень. На думку спеціалістів Google, ними можуть бути фізичні носії - наприклад, смартфон з чіпом ближнього радіусу дії або кільце зі смарт-картою.

Звичайні текстові паролі в сучасних умовах перестали служити надійним засобом захисту даних, вважають в Google. Зараз інженери компанії зайняті пошуком альтернативних рішень, повідомляє "Росія 24". На думку інженерів, в якості таких можуть виступати фізичні носії - наприклад, смартфон з чіпом ближнього радіусу дії або кільце зі смарт-картою.

Таким, чином, щоб розблокувати комп'ютер, користувачеві досить просто знаходитися поруч з ним. Щоправда, такий пристрій для ідентифікації доведеться весь час носити з собою, і що станеться, якщо він буде втрачений або вкрадений, Google поки не прояснює.

Іншим інструментом можуть стати "USB-ключі" Yubikeys, з якими компанія активно експериментує. Якщо таку картку вставити в порт комп'ютера, вводити облікові дані вже не потрібно. Крім особливої ​​версії браузера Chrome, іншого ПО встановлювати теж не потрібно.

Google вважає сучасні паролі ненадійними і шукає альтернативу

Yubikey. Фото: Google

Читайте також: Google має намір побудувати штаб квартиру в Лондоні за 1,6 млрд дол (відео)

Зазначимо, що Google вже два роки пропонує двократну авторизацію для посиленого захисту акаунтів. Вона зручна, якщо ви часто виходите в Інтернет і користуєтеся сервісами компанії з загальнодоступних комп'ютерів. Крім логіна і пароля, ця система додатково запитує код, який приходить на телефон у вигляді СМС.

Google вважає сучасні паролі ненадійними і шукає альтернативу

Google - американська інтернет-корпорація, якій належить однойменна пошукова система і операційна система Android. Компанія також підтримує й розробляє ряд інших інтернет-сервісів і продуктів. Система Google управляє більш ніж 1 млн серверів у центрах обробки даних по всьому світу і щодня обробляє понад 1 млрд пошукових запитів. Штаб-квартира корпорації розташована в г.Маунтін-В'ю (штат Каліфорнія, США).