ua en ru

Юліус Ріхард Петрі: Google відзначає день народження мікробіолога

Автор: RBC.UA
Американська інтернет-корпорація Google з нагоди 161-го дня народження німецького мікробіолога Юліуса Ріхарда Петрі створила святковий інтерактивний логотип Doodle.

Американська інтернет-корпорація Google з нагоди 161-го дня народження німецького мікробіолога Юліуса Ріхарда Петрі (на фото) створила святковий інтерактивний логотип Doodle.

Читайте також: У Маріанській западині виявлено високу мікробну активність

Букви логотипу популярного пошуковика перетворилися сьогодні на чашки Петрі - лабораторний посуд, який Юліус Ріхард Петрі винайшов у 1877 р., працюючи разом зі світилом світової мікробіології Робертом Кохом.

При натисканні мишкою на літери Google, зверху з'явиться рука в рукавичці, що поміщає в чашку Петрі зразки для дослідження за допомогою ватної палички. Через пару секунд починається "реакція" - з'являються колонії мікроорганізмів.

При наведенні курсору на кожну з літер можна дізнатися, що в першій чашці живуть мікроорганізми, зібрані із брудних шкарпеток, у другій - із дверної ручки, у третій - "жителі" клавіатури, четверта проба була взята у свійської тварини, п'ята - квітковий пилок, а шоста - організми із брудного посуду.

Юліус Ріхард Петрі: Google відзначає день народження мікробіолога

Юліус Ріхард Петрі народився 31 травня 1852 р. в місті Бармен (на даний час є частиною Вупперталя). У 1871 р. він вступив до королівської військово-медичної академії, після закінчення якої служив лікарем у берлінській клініці "Шаріте".

Читайте також: У Каліфорнії помер лауреат Нобелівської премії з медицини Ренато Дульбекко

Петрі був членом королівського міністерства охорони здоров'я, керував бактеріологічною лабораторією, в період з 1876 по 1897 рр. видав близько восьми наукових робіт. Головною удачею в науковій кар'єрі Петрі стала його співпраця з Робертом Кохом - мікробіологом, який відкрив бацилу сибірської виразки, холерний вібріон і туберкульозну паличку.

Винайдений Петрі лабораторний посуд - названий на його честь - використовується для культивування колоній мікроорганізмів. Виготовляється чашка Петрі із прозорого скла або пластмаси, діаметр її може варіюватися, однак найбільш поширені зразки діаметром 50-100 мм і заввишки близько 15 мм.

Для проведення мікробіологічних дослідів чашку Петрі заповнюють шаром живильного середовища, на який здійснюють посів культури мікроорганізмів.

Даний лабораторний посуд також застосовується для випаровування рідин, зберігання дрібних фрагментів різних препаратів, препарування невеликих тварин і рослин та інших цілей.