ru ua

Google відмовляється від використання Microsoft Windows на своїх комп'ютерах

Автор: RBC.UA
Інтернет-гігант Google відмовляється від використання операційної системи (ОС) Windows, розробленої корпорацією Microsoft, на своїх комп'ютерах, посилаючись на вразливість системи для зовнішнього проникнення. Компанія змушена піти на ці кроки у зв'язку з останніми атаками хакерів із Китаю.

Інтернет-гігант Google відмовляється від використання операційної системи (ОС) Windows, розробленої корпорацією Microsoft, на своїх комп'ютерах, посилаючись на вразливість системи для зовнішнього проникнення. Компанія змушена піти на ці кроки у зв'язку з останніми атаками хакерів із Китаю, передає РБК з посиланням на Reuters.

Очікується, що Windows буде замінена на Mac OS, яку розробила конкуруюча з Microsoft компанія Apple Inc., і на Linux.
"Ми більше не працюємо з Windows. Це через безпеку", - відзначив один зі співробітників Google.
За наявною інформацією, отримання нового комп'ютера з встановленою на ньому ОС Windows відтепер вимагає схвалення директора відповідного департаменту.

Відзначимо, в грудні 2009 р. була здійснена атака хакера з КНР. В результаті цього були зламані поштові скриньки китайських правозахисників. Американська компанія не звинуватила владу Китаю безпосередньо, проте попередила про можливе згортання діяльності в КНР.
В результаті, в січні 2010 р. Google оголосив про можливе згортання діяльності в КНР після атаки електронної пошти пошуковика хакерами. У березні 2010р. компанія закрила свій пошуковий портал в домені . cn. При цьому пошукові запити перенаправлялися на якийсь гонконгський сайт, що викликало гнів влади КНР. На початку березня 2010 китайська влада заявили, що мають намір почати переговори з керівництвом Google, які перешкоджають діяльності цієї американської компанії в КНР.

Google - перша щодо популярності (77,05 %) в світі пошукова система, обробляє більше 40 мільярдів запитів на місяць (частка ринку 62,4%). Лідер пошукових машин інтернету, Google займає більше 60% світового ринку і індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок. Google може знаходити інформацію на 186 мовах. Google займає 7-е місце в рейтингу найдорожчих брендів світу. Заснували корпорацію - Сергій Брін і Леррі Пейдж в1998 р. на основі учбового проекту Backrub, який вони розробили, коли були студентами Стендфорського університету США.
Чистий прибуток Google за підсумками 2009 р. склав 6,5 млрд дол., що на 54% більше показника за попередній звітний рік, коли чистий прибуток виріс менш, ніж на 1% і склав 4,23 млрд дол. У 2007 р. - 4,2 млрд дол.