ua en ru

Google обігнала Microsoft і стала другою найбільшою у світі IT-компанією за біржовою капіталізацією

Автор: RBC.UA
Google стала другою найбільшою у світі IT-компанією за біржовою капіталізацією. За підсумками торгів її акції додали 1% і тепер коштують 761,78 дол. Загальна вартість бізнесу Ларрі Пейджа і Сергія Бріна досягла 249,9 млрд дол.

Google стала другою найбільшою у світі IT-компанією за біржовою капіталізацією. За підсумками торгів її акції додали 1% і тепер коштують 761,78 дол. Загальна вартість бізнесу Ларрі Пейджа і Сергія Бріна досягла 249,9 млрд дол., повідомляє "Росія-24".

Читайте також: Google представила планшетник Nexus 7 (фото, відео)

Google відштовхнула на другу сходинку Microsoft, акції якої подешевшали на 1%, а капіталізація знизилася до 247,2 млрд дол. Трактувати такі результати можна по-різному. З одного боку, популярність інтернет-сервісів і мобільних пристроїв на підйомі, а ринок комп'ютерів стагнує, що, звичайно, підтримує Google.

З іншого боку, Microsoft у цьому місяці готується презентувати нову операційну систему Windows 8, і на цій ОС буде працювати широкий спектр пристроїв, у тому числі й портативних.

Багато чого буде залежати від того, наскільки вдалою виявиться нова "вісь" від Microsoft. Тріумф конкурента може видатися нетривалим.

Читайте також: Google придбає туристичний гід Frommer's за 25 млн дол

На даний момент розстановка сил на мобільному ринку здається досить однозначною. У Google 64%, у Apple 19%, у Microsoft 2,7%.

Нагадаємо, що найбільшою компанією за біржовою капіталізацією залишається Apple. Вона коштує 618,1 млрд дол., тобто більше, ніж Google і Microsoft разом узяті. Компанію Білла Гейтса і Стіва Балмера Apple обігнала у 2010 р. на тлі зростання продажів iPhone і iPad.

Як повідомлялося, у 2012 р. Google стане лідером ринку рекламних медіабаннерів. За прогнозами eMarketer Inc., компанія заробить 2,31 млрд дол. на розміщенні інтерактивної реклами, що містить графічний контент і відео, і доведе свою ринкову частку до 15,4%.

Читайте також: Топ-менеджер Google купив унікальний Ferrari 599XX Evo за 1,78 млн дол (фото)

Google - американська веб-корпорація, якій належить однойменна пошукова система. У березні інтернет-гігант оголосив, що має намір оновити свій пошуковик з метою виправлення недоліків сучасних технологій і збереження домінуючого становища на ринку. Повідомлялося, що протягом наступних кількох місяців пошукова система Google почне виводити на гору сторінки більше фактів і прямих відповідей на запити користувачів. Ці зміни стануть одними з найбільших в історії компанії і можуть вплинути на мільйони веб-сайтів, які покладаються на Google, що сортує сторінки для користувачів. У той же час зміни можуть надати Google додаткову можливість заробити на рекламі.

Компанія не збирається відмовлятися від системи пошуку за ключовими словами, яка визначає значимість веб-сайту за словами, що містяться на ньому. Google збирається запровадити так звану систему семантичного пошуку, який заснований на процесі розуміння актуального значення слів.

Читайте також: Google запускає сайт з порятунку мов, що вимирають

Чистий прибуток Google в I півріччі 2012 р. склав 5,675 млрд дол. Це на 31,9% більше, ніж було зафіксовано за підсумками I півріччя 2011 р. (4,304 млрд дол.).

Заснували корпорацію Сергій Брін і Ларрі Пейдж у 1998 р. на основі навчального проекту BackRub, який вони розробили, коли були студентами Стенфордського університету США. Штаб-квартира організації розташована в м.Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. На компанію працюють більше 20,5 тис. співробітників.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

У 2004 р. компанія провела IPO на суму 1,9 млрд дол., що стало найбільшим в історії інтернет-компаній.

На даний час Google займає понад 80% світового ринку пошукових запитів, основним доходом компанії є онлайн-реклама, прив'язана до результатів пошуку на сторінках Google. Крім інтернет-пошукача, Google володіє популярним відеохостингом YouTube, управляє поштовим сервісом Gmail, соціальною мережею Google+, розробила операційну систему Android для мобільних пристроїв.