Гончарук: Рекомендації саміту G20 доречно врахувати при реалізації економічних реформ в Україні
Рекомендації підсумкового плану дій саміту G20, який відбувся в Каннах 3-4 листопада, доречно було б врахувати в реалізації економічних заходів в Україні. Таку думку висловив радник Президента України Віктора Януковича Андрій Гончарук, передає прес-служба Президента України.
"Цікавим для України з точки зору підвищення ефективності макроекономічної політики та приведення структурних реформ у відповідність до сучасних європейських стандартів могло б стати вивчення урядом України можливості імплементації окремих положень підсумкового плану дій, прийнятого за результатами саміту "Великої двадцятки". Зокрема, щодо забезпечення подальшого економічного зростання та зайнятості, фінансового регулювання та боротьби з корупцією. Рекомендації саміту доречно було б врахувати при реалізації на національному рівні заходів з подальшого оздоровлення національної економіки, фінансової системи, вдосконалення зовнішньоторговельної політики", - зазначив радник Президента.
За словами Гончарука, Україна з її сільськогосподарськими ресурсами готова активізувати участь у міжнародних зусиллях із забезпечення доступності у світі основних продуктів харчування на виконання відповідних рішень Генеральної Асамблеї ООН щодо продовольчої безпеки.
Важливими для врахування Україною, на думку Гончарука, також є досягнуті країнами-членами G20 домовленості щодо підвищення контролю над фінансовими потоками та посилення боротьби з ухиленням від сплати податків, що насамперед стосується офшорних схем.
Нагадаємо, в п'ятницю, 4 листопада, в Каннах (Франція) завершився саміт G20, домінуючою темою якого стала фінансова криза в єврозоні. У підсумковому комюніке каннського саміту говориться, що група узгодила план дій, спрямованих на зміцнення зростання світової економіки і створення робочих місць, на рішення короткострокової уразливості і зміцнення середньострокової основи для подальшого зростання.
Розвинені країни зобов'язалися проводити політику зміцнення довіри і ввести чіткі, реалістичні та конкретні заходи по досягненню фіскальної консолідації.
Як повідомляв Reuters з посиланням на свої джерела, Президент Франції Ніколя Саркозі наполягав на збільшенні обсягів фонду. Співрозмовники Reuters відзначали, що в G20 сподіваються, що збільшення фінансових розмірів Фонду відбудеться в першу чергу за рахунок країн, що розвиваються. За їх словами, конкретні цифри не були узгоджені, але очікується, що це буде сума в 300-350 млрд дол.
Саркозі вже вчора увечері повідомив, що ресурси МВФ таки будуть збільшені, проте конкретні цифри стануть відомі лише в лютому 2012 р. Він також уточнив, що Європейський фонд фінансовий стабільності (EFSF) буде співпрацювати з МВФ, що допоможе залучити необхідні фінансові ресурси для поступового виходу з кризи.
Саркозі також зазначив, що Франція пропонувала G20 ввести додатковий податок на фінансові операції, але більшість учасників саміту відкинули цю ідею. За його словами, цей податок можуть ввести на території окремих країн, адже його підтримали Іспанія, Німеччина, Туреччина, ПАР, Аргентина і Бразилія.
Також у підсумковому документі каннського саміту йдеться про необхідність конкретних дій, спрямованих на зниження волатильності на продовольчому ринку, а також заохочення збільшення виробництва сільськогосподарської продукції.