ua en ru

Голубченко: На підготовку до Євро-2012 в Києві вже витрачено 5,3 млрд грн

Автор: RBC.UA
На підготовку до футбольного чемпіонату Євро-2012 з 2008 року по сьогоднішній день витрачено 5,3 млрд грн. із запланованих 8,2 млрд грн. Про це під час прес-конференції заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко, передає кореспондент РБК-Україна.

На підготовку до футбольного чемпіонату Євро-2012 з 2008 року по сьогоднішній день витрачено 5,3 млрд грн. із запланованих 8,2 млрд грн. Про це під час прес-конференції заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"На підготовку до Євро-2012...за 2008-2011 роки фактично профінансовано 5 млрд 3 млн 320 тис. грн. із запланованих 8 млрд 248 млн 280 тис. грн. що складає 60,7 %. В тому числі з державного бюджету на Євро виділено 723 млн 930 тис грн., з державного бюджету (функції столиці), особливо в 2010-2011 роки, - 2 млрд 416 млн 170 тис. грн...із міського бюджету - 1 млрд 863 млн і 220 тис. грн...такі показники ми маємо на сьогодні", заявив Голубченко.

Як повідомив Голубченко, В Києві до Євро-2012 модернізують медичні заклади. "Столична влада працює над реалізацією медичної концепції приймаючого міста та плану заходів з організації надання медичної допомоги під час підготовки та проведення у місті Києві Євро-2012. Ці документи передбачають медичне забезпечення учасників як під час тренувань і фінальних ігор чемпіонату, так і надання медичної допомоги на об'єктах, призначених для надання послуг з розміщення учасників, в аеропортах, на залізничних вокзалах, автовокзалах, на шляхах пересування учасників та гостей чемпіонату", - розповів Анатолій Голубченко.

Він зазначив, що зараз триває капітальний ремонт у медичних закладах, які визначені як основні (базові) на час проведення футбольного чемпіонату та перебувають у безпосередній близькості до НСК "Олімпійський" і фан-зони. Це Олександрівська клінічна лікарня, Київська міська клінічна лікарня №12 та Київська міська клінічна лікарня №17.

"Тривають серйозні будівельні та ремонтні роботи в Олександрівській лікарні, центральних лікарнях №12 та №17. Після виконання ремонту у приміщеннях лікувальних закладів буде встановлене нове сучасне обладнання, яке служитиме киянам багато років і після проведення футбольного чемпіонату. Модернізація лікарень відбувається під пильним особистим контролем Олександра Попова", - наголосив Голубченко.

Готуються також приймати пацієнтів спеціалізовані (резервні) лікувально-профілактичні заклади: Київська міська клінічна лікарня "Центр мікрохірургії ока", Київські міські клінічні лікарні №№1, 2, 5, 6, 7, 9 та 18, Київська міська психоневрологічна лікарня №1, Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Київська міська дитяча клінічна лікарня №7, Київський міський центр спортивної медицини, Київська міська клінічна лікарня "Центр серця", Київський міський пологовий будинок №7. За словами заступник голови КМДА, серйозно готуються також станція швидкої медичної допомоги, Центр медицини катастроф та Центр крові.

Крім того, на період проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро - 2012 з центру Києва планують прибрати маршрутки і встановити близько 2,5 тис. інформаційних покажчиків.

"Ми плануємо створити єдину пішохідну, велосипедну та культурну територію в історичному серці міста - від Подолу до Києво-Печерської Лаври. З центру столиці зникнуть маршрутки, замість них будуть курсувати сучасні тролейбуси та автобуси. Київська міська державна адміністрація і особисто Олександр Попов робить акцент намодернізації та розвитку саме громадського транспорту. Адже ним користується більше 80% жителів Києва. До Євро - 2012 буде придбано 185 автобусів і 140 тролейбусів великої та надвеликої місткості. Вказаний рухомий склад буде задіяний на маршрутах 1,5-км зони і на маршруті Київ -Бориспіль. Важливо, що весь цей суспільний транспорт залишиться киянам і після проведення Євро ", - заявив заступник голови КМДА.

Він додав, що для забезпечення належної роботи нових одиниць рухомого складу планується залучити близько 1 тисячі водіїв.

Разом з тим, буде введений спеціальний автобусний маршрут "Аеропорт" Бориспіль - ст.м."Бориспільська", на якому щоденно курсуватиме 70 автобусів місткістю 100 пасажирів.

Також, за словами заступника голови КМДА, вже визначено транспортний периметр стадіону та офіційної фан-зони, що у дні проведення матчів буде пішохідним. Розроблено два сценарії організації дорожнього руху в центральній частині міста: в дні проведення матчів і в дні, вільні від матчів.

Крім того, визначено 685 місць для паркування їх автобусів. Місця розподіляються між уболівальниками двох команд-суперниць.

Разом з тим, розповів Голубченко, розроблено тимчасову концепцію позначення для транспортних засобів і пішоходів. Зокрема, для пішоходів буде встановлено 2 тис. 210 інформаційних покажчиків в аеропортах, на залізничному вокзалі, в метрополітені, в автобусах і тролейбусах. Ще 301 покажчик встановлять на вулично-дорожній мережі міста.

Нагадаємо, у серпні Президент України Віктор Янукович повідомив, що на підготовку проведенням в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 р., протягом 2011 р. з різних джерел було витрачено близько 35 млрд грн.

Раніше в серпні, директор місцевого організаційного комітету "Євро-2012 Україна" Маркіян Лубківський повідомив, що на проведення Євро-2012 в Україні та Польщі УЄФА виділив 500 млн євро.

Зазначимо, спочатку передбачалося, що лише 5% витрат на Євро-2012 буде здійснено за рахунок коштів бюджету України, але в реальності основну масу витрат несе держава. Загальна сума за програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу становить 126,26 млрд грн. Більше того, кошториси на будівництво стадіонів у Львові і реконструкцію в Києві постійно зростають.

При цьому фінансування будівництва та реконструкції автодоріг відбуюється за рахунок кредитних коштів. Так ЄБРР в 2010 р. виділив "Укравтодору" кредит на суму 450 млн євро, а в поточному році ВАТ "Сбербанк Росії" профінансував шляховиків на 376 млн дол.. Загальний відсоток готовності автодоріг, що ремонтуються в рамках підготовки до футбольного чемпіонату, становить приблизно 65-70%.

Нагадаємо, що в квітні уряд скоротив обсяги фінансування підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу на 37,5 млрд грн. Уряд скоротив фінансування на 2011 р. на 14,35 млрд грн - до 51,8 млрд грн і збільшив фінансування на 2012 р. на 3,2 млрд грн - до 13,3 млрд грн.

За новою постановою обсяг фінансування Євро-2012 з державного бюджету складає 55,9 млрд грн, з місцевих бюджетів - 5,3 млрд грн, з інших джерел - 49,3 млрд грн.

Також раніше віце-прем'єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков зазначив, що прямі витрати України на проведення Євро-2012 не перевищать 750 млн дол.

На початку серпня президент УЄФА Мішель Платіні заявив, що за 300 днів до початку Євро-2012 в Україні немає жодного проблемного об'єкта. Загальну оцінку готовність України до Євро-2012 за станом на серпень європейські експерти оцінювали на рівні 70-80%.