ua en ru

ДПСУ обіцяє спростити податкові декларації

Автор: RBC.UA
Державна податкова служба України ініціює спрощення податкових декларацій. Про це в ході прямої лінії в "Комсомольській правді в Україні" заявив голова Державної податкової служби України (ДПСУ) Олександр Клименко.

Державна податкова служба України ініціює спрощення податкових декларацій. Про це в ході прямої лінії в "Комсомольській правді в Україні" заявив голова Державної податкової служби України (ДПСУ) Олександр Клименко, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Клименко, для іноземних інвесторів чинна в Україні звітність є досить складною.

"Ми ініціюємо зміни в декларації, щоб їх спростити. Це стосується декларації на прибуток, декларації на додану вартість, декларації про доходи фізичних осіб", - сказав він.

Податковою декларацією називають офіційну заяву платника податку про отримані ним за певний період доходи та податкові знижки та пільги, що на них поширюються.

Для платників податку на прибуток підприємств встановлено такі податкові періоди: календарний квартал, півріччя, три квартали, рік. Звітний податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду. Виняток передбачено для виробників сільгосппродукції, у яких дохід від продажу такої продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує 50% загальної суми доходу. Декларація подається протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду, а виробниками сільгосппродукції - протягом 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного року.

Декларацію на додану вартість повинні подавати: а) суб'єкт підприємницької діяльності, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення цих інвестицій; б) інша юридична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності; в) фізична особа (громадянин, іноземний громадянин та особа без громадянства), яка здійснює діяльність, віднесену до підприємницької, або імпортує товари на митну територію України; г) представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи.

Податкову декларацію про доходи фізичних осіб потрібно подавати на доходи фізичних осіб, отримані від: а) операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого (рухомого) майна та / або від надання нерухомості в оренду (суборенду); б) житлового найму або в результаті прийняття в спадщину або дар майна; в) операцій з інвестиційними активами; г) джерел за межами України; від здійснення господарської діяльності. В декларацію вписуються відомості про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру.

Податкова декларація подається до органу податкової служби особисто платником податків або уповноваженою на це особою, або надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Можливо також передати декларацію засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. У разі відправки податкової декларації поштою платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу державної податкової служби не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

Нагадаємо, 30 травня ДПСУ відкрила Центр сертифікації електронних ключів. Сервіс безкоштовного ключа дає можливість подавати звітність в електронному варіанті.

Як повідомлялося, 9 травня ц.р. вступив в силу закон, що скасовує подвійне декларування фізичними особами в різних деклараціях одних і тих самих показників по доходах і майновому стану.