ДПС: У Києві близько 5 тис. підприємств платять зарплату нижче мінімальної
У Києві у поточному році податківцями зафіксовано 4 тис. 860 столичних підприємств, які протягом минулого року та I кварталу 2011 року нараховували зарплатню нижче за мінімально встановлений рівень. З них 304 отримали валовий дохід понад 1 млн грн, а 43 підприємства - більш ніж 10 млн грн, повідомляє прес-служба ДПС.
Найбільше подібних суб'єктів господарювання перебуває на обліку в податковій інспекції Шевченківського (1 тис. 048), Печерського (983) та Голосіївського (560) районів столиці. В переважній більшості це підприємства будівельної галузі, оптової та роздрібної торгівлі.
Нагадаємо, на сьогодні мінімальний рівень заробітної плати складає 960 грн, з 1 жовтня 2011 р. мінімальна заробітна плата зросте до 985 грн.
Раніше повідомлялося, що під час зустрічі з керівниками регіонів та представниками центральних органів влади Президент України Віктор Янукович заявив, що місцева влада, правоохоронні органи і Податкова адміністрація повинні терміново реагувати на факти виплати зарплат у конвертах, від чого бюджет недоотримує податкові надходження. Так само він відзначив, що місцева влада повинна нести відповідальність за "тіньові" зарплати.
Крім того, за словами віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, Кабмін відпрацював законопроекти щодо легалізації заробітної плати в країні.
"Ми відпрацювали ці законопроекти, основні положення залишилися ті ж ... ми говоримо, в економіці будуть введені рівні гарантованої заробітної плати, де від керівника підприємства до самого нижчого за посадової особи буде встановлено рівень, нижче якого заробітна плата не може знизитися. Ми пропонуємо ввести посилення відповідальності за нелегальні робочі місця, за виплату заробітної плати в конвертах, причому ця відповідальність буде носити економічний характер, ніяких грат і т. д. ми не передбачаємо ", - сказав міністр. Також Тігіпко відзначив, що "норми прописали, дуже важкі йдуть переговори з роботодавцями".
Навіть заплановане в новому Трудовому кодексі, який уряд планує подати до парламенту восени 2011 р., введення підвищених штрафів за невиконання трудового законодавства може не допомогти в частині боротьби з "тіньовими" зарплатами.
На думку народного депутата Дмитра Ветвицького, трудова реформа "не буде відрізнятися комплексним підходом і буде зводитися до введення кримінальної відповідальності для роботодавців за зарплату" в конвертах".
"Проте я впевнений, що виключно залякуваннями і репресіями неможливо вирішити складні соціально-економічні проблеми в країні. Щоб люди вимагали офіційну зарплату, й прагнули платити збори до пенсійного фонду, народу треба повернути довіру до держави та державної системи", - зазначив народний депутат.
При цьому тільки в Києві за 5 місяців поточного року міський бюджет столиці недоотримав близько 1,5 млрд грн. Заступник голови КМДА Руслан Крамаренко зазначає, що згідно з аналітичними даними за 4 місяці 2011 року 180 тис. працюючих киян (кожен десятий) при повному робочому дні отримують офіційну зарплату, меншу від мінімальної. А 650 тис. киян (кожен четвертий) отримують зарплату до 1500 грн."При цьому серед таких" неплатоспроможних "підприємств переважна більшість становлять юридичні, адвокатські, страхові та охоронні компанії. Всі факти щодо підприємств, які нараховують працівникам зарплату на рівні нижче встановленого законодавством, ми спільно з Пенсійним фондом направляємо в правоохоронні органи", - сказав Крамаренко.