ДПС з березня переходить на автоматичне відшкодування ПДВ

П'ятниця 18 лютого 2011 16:01
Автор: RBC.UA
Державна податкова служба (ДПС) у березні переходить на автоматичне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ).

Державна податкова служба (ДПС) у березні переходить на автоматичне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Про це заявив голова Державної податкової служби Віталій Захарченко, підкресливши, що це - виконання доручення Президента, повідомляє прес-служба глави держави.

В.Захарченко також поінформував сьогодні Президента про те, що перше відшкодування в автоматичному режимі відбудеться вже в березні. Крім того, голова ДПС доповів про виконання доручення Президента щодо детінізації економіки у контексті боротьби з корупцією. «Над цим питанням ми працюємо», - сказав В.Захарченко.

Дуже показовим, за його словами, є порівняння: якщо у січні 2010 р. до бюджету було зібрано 3,8 млрд грн ПДВ, то у січні 2011 р. цей податок надійшов вже у сумі 7 млрд грн.
Керівник ДПС також відзначив, що торік у січні підприємцям відшкодували лише 0,6 млрд грн, а у січні цього року - 2,7 млрд грн.

Відзначимо, автоматичний порядок відшкодування ПДВ, передбачений Податковим кодексом, значно спрощує процедуру і скорочує її терміни. Держкомпідприємництва вже погодило наказ ДПС, що визначає відповідність платника критеріям на автоматичне відшкодування ПДВ. Щоб отримати відшкодування ПДВ, платник податків не може знаходитися в судових процедурах банкрутства, відомості про нього в Єдиному державному реєстрі юросіб і фізосіб підприємців мають бути достовірними і повними. У розрахунку беруть участь тільки показники, задекларовані платником самостійно в його податковій звітності і є в базах даних ДПС України.

Визначення відповідності платника податків вказаним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після терміну подачі звітності. За результатами податкова служба формує два переліки платників податків: невідповідні критеріям і ті,що мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ, і які не відповідають критеріям і не мають права на таке відшкодування.

Відзначимо також, МВФ в рамках перегляду економічного співробітництва з Україною наполягав на переході на автоматичне відшкодування ПДВ, згідно Податковому кодексу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся