ru ua

GM повернула 8,1 млрд дол. урядам США і Канади

Автор: RBC.UA
Генеральний директор General Motors Co. заявив, що корпорація виплатила 8,1 млрд дол. з позики, отриманої від урядів США і Канади. Це свідчить про те, що план перебудови корпорації приносить плоди.

Генеральний директор General Motors Co. заявив, що корпорація виплатила 8,1 млрд дол. з позики, отриманої від урядів США і Канади. Це свідчить про те, що план перебудови корпорації приносить плоди, повідомляє Associated Press.

Усього General Motors отримала 52 млрд дол. від уряду США і 9,5 млрд дол. від урядів Канади та її провінції Онтаріо з метою запобігти банкрутству корпорації в минулому році.

Платежі уряду США, проведені у вівторок, на п'ять років випереджають графік погашення боргу, і генеральний директор General Motors Ед Вітекр заявив, що це означає, що автовиробник йде по шляху скорочення частки уряду в компанії. У вівторок були також проведені платежі канадському уряду.

Борг General Motors ще складає 45,3 млрд дол. уряду США і 8,1 млрд дол. - Канаді. Уряд США зараз володіє 61% компанії, а Канада - приблизно 12%.

Нагадаємо, чисті збитки американського автоконцерну склали за підсумками другого півріччя минулого року (з 10 липня по 31 грудня) 4,3 млрд дол. Сукупна виручка компанії за вказаний період склала 57,5 млрд дол.

За підсумками 2008 р. "старий" General Motors показав консолідований чистий збиток у розмірі 30,9 млрд дол. При цьому виручка компанії склала 149 млрд дол.

Фінансовий директор GM Кріс Ліддел підкреслив, що компанія має шанси вийти в поточному році на прибутковість. За його словами, автоконцерн розраховує погасити заборгованість, що залишилася перед американським Мінфіном та канадським агентством з розвитку експорту (Export Development Canada) вже до червня 2010 р.

У перспективі General Motors планує провести IPO, яке дозволить знизити частку американського уряду в капіталі компанії.