ru ua

GM має намір виділити на порятунок Opel 1,9 млрд євро

Автор: RBC.UA
General Motors (GM) має намір виділити значно більше коштів для санації німецького кризового автоконцерну Opel, дочірньої компанії GM, чим планувалося досі, повідомляє «Німецька хвиля».

General Motors (GM) має намір виділити значно більше коштів для санації німецького кризового автоконцерну Opel, дочірньої компанії GM, чим планувалося досі, повідомляє «Німецька хвиля».

За словами представника GM у вівторок, 2 березня, американський материнський концерн вирішив інвестувати в Opel вже не 600 мільйонів, а 1,9 мільярда євро. Ця сума буде надана у вигляді готівкового капіталу і кредитів.

Тим самим GM пішов назустріч вимогам уряду ФРН і федеральних земель, які наполягали на збільшенні долі американців в порятунку Opel. В цілому санація Opel тепер обійдеться ймовірно в 3,7 мільярда євро, при цьому сума, що виділяється на цю програму європейськими урядами, знизиться з 2,7 мільярдів до двох мільярдів євро.

Відзначимо, раніше Opel оприлюднив план реструктуризації, який обійдеться в 15 млрд дол., а 3,7 млрд доларів Opel хоче отримати від влади країн ЄС у вигляді кредитів і гарантій. 21 січня ц.р. повідомлялося, що Opel закриє завод в бельгійському м. Антверпені і скоротить 8,3 тис. робочих місць, зокрема 2,6 тис. робочих місць на бельгійському заводі. Під скорочення потрапляють і робочі місця в інших європейських країнах. Зокрема, в Німеччині Opel має намір скоротити 4 тис. робочих місць. Причиною закриття заводу і скорочення робочих місць керівництво Opel назвало значний спад об'єму продажів автомобілів в Європі. Всього на заводах Opel і Vauxhall в даний час трудяться близько 48 тис. людей, при цьому більше половини з них - в Німеччині.

Нагадаємо, 5 листопада 2009 р. GM заявив, що не продаватиме Opel консорціуму у складі канадської Magna International і Ощадбанку РФ. Відповідне рішення ухвалила рада директорів GM. Причинами цього несподіваного рішення називаються ринкові умови, що змінилися, і стратегічна важливість Opel для бізнесу GM.

GM на протязі майже 80 років був найбільшим виробником автомобілів у світі. Компанія виробляє вантажні і пасажирські автомобілі в 33 країнах, продає автомобілі під брендами: Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, Pontiac. Чисті збитки відродженого після банкрутства американського автогіганту GM в липні-вересні 2009 р. склали 994 млн дол. За 9 місяців сукупна виручка "нового" і "старого" GM впала ще сильніше в річному численні - на 36,5%, склавши всього 75 млрд дол. проти 118,2 млрд дол. за січень-вересень 2008 р.