GM знизив пенсійні зобов'язання на 26 млрд дол

Автовиробник General Motors знизив свої пенсійні зобов'язання на 26 млрд дол. Економії вдалося добитися шляхом передачі програми з пенсійних виплат для 118 тис. управлінців фінансової компанії Prudential Financial Inc. і примусовими одноразовими виплатами пенсій.

Автовиробник General Motors знизив свої пенсійні зобов'язання на 26 млрд дол. Економії вдалося добитися шляхом передачі програми з пенсійних виплат для 118 тис. управлінців фінансової компанії Prudential Financial Inc. і примусовими одноразовими виплатами пенсій, передає Reuters.

Відзначимо, що загальний розмір пенсійних зобов'язань GM оцінюється в 109 млрд дол. Таким чином, у разі успішної реалізації, пенсійна реформа дозволить скоротити розмір пенсійних зобов'язань майже на чверть. Передача пенсійних програм Prudential Financial Inc. повинна бути завершена до кінця 2012 р., а з січня 2013 р. пенсійні виплати буде повністю здійснювати Prudential Financial Inc.

Зазначимо, що зміна в пенсійній програмі GM стосуються не всіх працівників компанії, а лише "білих комірців". Значна частина співробітників GM, представлена профспілкою United Auto Workers, в даний час веде переговори з керівництвом компанії про зміну порядку виплат пенсійних платежів. Про подробиці переговорів не повідомляється.

Раніше в 2011 р. про схожої програмі з передачі пенсійних виплат третій стороні оголосив конкурент GM Ford Motor Co. Експерти відзначають, що дорогі пенсійні програми стали однією з причин невдач "великої трійки" автовиробників США (GM, Ford, Chrysler) у 2000-х роках.

Нагадаємо, чистий прибуток автоконцерну в I кварталі 2012 р. впав більш ніж в три рази і склав 1 млрд дол. В минулому році чистий прибуток General Motors виріс на 61,7% і склав 7,6 млрд дол.

В березні ц. р. стало відомо, що GM призупиняє виробництво електромобілів Chevrolet Volt у зв'язку з низьким попитом на них, повідомляє The Wall Street Journal. Повідомлялось, що зборка Volt буде зупинена на п'ять тижнів: за цей час компанія визначить реальний попит на автомобіль і відповідно з ним побудує плани з подальшого виробництва. Близько 1,3 тисяч робітників заводу компанії в Детройті цей час будуть відправлені в оплачувану відпустку.

Наприкінці березня концерн повідомив, що відкликає в США 6 тис. 159 автомобілів у зв'язку з можливими дефектами вала рульового механізму, які можуть призвести до неполадок в системі рульового управління.

Нещодавно стало відомо, що General Motors домовився з основним китайським партнером Shanghai Automotive Industries Corp. (SAIC) з питання реструктуризації спільного підприємства (СП), в результаті якої GM отримає рівну частку в проекті. Як повідомив президент підрозділу GM в КНР Кевін Уейл, на даний момент компанії чекають схвалення ініціативи з боку регулюючих органів КНР. Спочатку СП GM і SAIC в КНР створювалося на паритетних засадах, що передбачало рівні частки автоконцернів, проте в 2009 р. американська компанія змушена була продати 1% акцій СП китайської SAIC, щоб виручити необхідні на той момент грошові кошти. Отримання 51-процентної частки в СП дозволило SAIC визнавати в бухгалтерському обліку суму виручки від продажу товарів. За словами Уейла, реструктуризація дасть GM і SAIC рівні частки у виробничому підприємстві і дозволить мати рівні права при прийнятті ключові стратегічні рішення з розвитку бізнесу. SAIC і GM є давніми партнерами і реалізують спільні проекти з 1997 р.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що General Motors Inc. і французький виробник автомобілів PSA Peugeot-Citroen створять глобальний стратегічний альянс.

General Motors - найбільша американська автомобільна корпорація, що виробляє свою продукцію в 35 країнах світу. 1 червня 2009р. GM розпочала процедуру банкрутства за ст.11 федерального закону США про банкрутство. Після цього 60% акцій компанії відійшли уряду США, ще 12% - уряду Канади. 17 листопада 2010 р. GM почав IPO, щоб реалізувати частину акцій, що належали американській державі. Його розмір склав 23,1 млрд дол., ставши найбільшим в історії США. Штаб-квартираорганізації розташована в м. Детройт, штат Мічиган.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся