ua en ru

Глави МВС країн Європи просять відновити кордони всередині ЄС

Автор: RBC.UA
Міністри внутрішніх справ країн Євросоюзу ухвалили спільне звернення з пропозицією дозволити перекривати внутрішні кордони між учасниками угоди. Мова йде про тимчасові заходи у зв'язку з "винятковими обставинами".

Міністри внутрішніх справ країн Євросоюзу ухвалили спільне звернення з пропозицією дозволити перекривати внутрішні кордони між учасниками угоди. Мова йде про тимчасові заходи у зв'язку з "винятковими обставинами", повідомляє Associated Press.

Причиною такого звернення стали проблеми з нелегальною міграцією, що хвилюють жителів Євросоюзу у зв'язку з економічною кризою.

тім, в Брюсселі до ініціатив міністрів поставилися негативно. "Ми не можемо погодитися з такими пропозиціями", - заявила єврокомісар з питань внутрішньої політики Сесілія Мальмстрем.

За різними даними, кількість мігрантів торік зросла на третину. Перше місце посідає Середземне море, через яке до ЄС потрапляють біженці з Північної Африки, на другому - кордон Туреччини та Греції, через яку до Європи потрапляють не тільки турки, а й нелегали з Афганістану, Пакистану і Сомалі. Грецькій владі вирішити цю проблему не вдається.

Раніше про необхідність посилити імміграційні правила заявляв екс-президент Франції Ніколя Саркозі. Він стверджував, що у Франції дуже багато іммігрантів і система їх інтеграції у французьке суспільство працює незадовільно.

Варто також зазначити, що в березні прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заблокував заявку Румунії та Болгарії на приєднання до Шенгенської угоди. Крім Нідерландів відмова в приєднанні двох країн до Шенгенської угоди підтримала Фінляндія. У той же час, грудні 2011 р. до Шенгенської зони приєднався Ліхтенштейн.

Нагадаємо, Данія в травні минулого року прийняла рішення тимчасово відновити контроль на кордоні для боротьби з нелегальною міграцією. Це рішення зазнало різкій критиці з боку інших держав-членів ЄС та Шенгенської угоди. Однак після того, як у політичного керма встала нова коаліція на чолі з соціал-демократами, прикордонний контроль було знято.

Також рік тому Єврокомісія визнала можливість призупинити дію Шенгенської угоди у зв'язку з міграційною ситуацією в країнах Середземномор'я і тимчасово відновити контроль на прикордонних постах країн Євросоюзу (ЄС). Пізніше, глави МВС країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі висловилися за зміну правил, що діють в Шенгенській зоні. Зокрема, було висловлено думку про необхідність захисту і зміцнення шенгенської системи

Шенгенська угода - угода про скасування паспортно-візового контролю на кордонах ряду держав Європейського союзу, підписана 14 червня 1985 р. п'ятьма європейськими державами (Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Францією і Німеччиною). Угода набула чинності 26 березня 1995, а 1 травня 1999 р. була замінена Шенгенським законодавством ЄС.