ru ua

Глави МЗС ЄС: Вирок у справі Тимошенко вплине на відносини з Україною

Автор: RBC.UA
На засіданні міністрів закордонних справ ЄС був розроблений перелік можливих заходів у відповідь на вирок Юлії Тимошенко. За словами глави МЗС ФРН Гідо Вестервелле, вердикт Печерського суду стане своєрідним тестом для Києва, повідомляє Deutsche Welle.

На засіданні міністрів закордонних справ ЄС був розроблений перелік можливих заходів у відповідь на вирок Юлії Тимошенко. За словами глави МЗС ФРН Гідо Вестервелле, вердикт Печерського суду стане своєрідним тестом для Києва, повідомляє Deutsche Welle.

Як зазначає австрійське видання Kurier, на зустрічі в Люксембурзі був розроблений перелік можливих заходів. Які кроки зробить Брюссель, міністри не повідомили.

Втім, вирок екс-прем'єрові України Юлії Тимошенко покаже, чи є Україна правовою державою, вважає Гідо Вестервелле. "Якщо Київ цей тест не пройде, то це негативно вплине на відносини Європейського Союзу та Україні", - заявив він. Європа виступає проти судових процесів з політичним підгрунтям, додав він.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон сказала, що будь-який вердикт у справі Тимошенко вплине на відносини України і ЄС. Вона також сказала, що рішення суду може вплинути на угоду про асоціацію. "Міністри висловили глибоке занепокоєння очікуваним вердиктом Юлії Тимошенко... Ми не оптимістичні у цьому питанні, лишається враження вибірковості правосуддя, і ми пильно стежимо за справою. Ми також стривожені фактом, що це відбувається на фінальному етапі переговорів про асоціацію з Україною", сказала Ештон

Глава МЗС Франції Ален Жюппе поставив під питання "європейську перспективу" Києва, зазначає агентство AFP. У свою чергу глава італійського МЗС зазначив, що ніяких рішень про те, щоб припинити переговори за угодою про асоціацію з Україною, в Брюсселі прийнято не було.

У вівторок члени Європарламенту особисто висловлять своє занепокоєння українському міністру закордонних справ. Костянтин Грищенко зустрінеться з членами комітету Україна-ЄС у Брюсселі.

Засідання суду у справі Юлії Тимошенко відновиться завтра, 11 жовтня о 9:00. Очікується, що на судовому засіданні головуючий по справі суддя Родіон Кірєєв за підсумками розгляду справи оголосить підсудної вирок.

Заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина Олександр Турчинов сьогодні повідомив, що завтра під Печерським судом влада забезпечить присутність великої кількості представників МВС, щоб зірвати акцію протесту БЮТБ. Також він запевнив, що представники фракції БЮТБ будуть присутні в залі суду, незважаючи на заборону судді Кірєєва.

Раніше заступник голови Верховної Ради Микола Томенко повідомив, що опозиція не буде централізовано звозити людей під стіни Печерського суду в день оголошення вироку екс-прем'єру.

30 вересня суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв пішов до дорадчої кімнати для винесення вироку екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.

Кримінальну справу проти колишнього прем'єр-міністра за ст. 365 КК України порушено 15 грудня 2010 р. 5 серпня ц.р. колишній прем'єр-міністр була взята під варту і поміщена в ту ж камеру Лук'янівського СІЗО № 242, де вона просиділа з 13 лютого по 27 березня 2001 р. і вийшла за рішенням голови Печерського райсуду Миколи Замковенка.