ua en ru

ГоловКРУ встановило порушення в діяльності КМДА на 392 млн грн

Автор: RBC.UA
Діяльність Київської міської державної адміністрації (КМДА) у період 2008-2010 рр. призвела до втрат матеріальних і фінансових ресурсів міста на суму в 392 млн грн. Про це повідомило Головне контрольно-ревізійне управління України у відповідь на запит "Дзеркала тижня".

Діяльність Київської міської державної адміністрації (КМДА) у період 2008-2010 рр. призвела до втрат матеріальних і фінансових ресурсів міста на суму в 392 млн грн. Про це повідомило Головне контрольно-ревізійне управління України у відповідь на запит "Дзеркала тижня".

"Загалом контрольними заходами встановлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на 392 млн грн", - зазначено у листі за підписом заступника голови відомства Дениса Краснікова.

При тому рішення, які приймалися міською радою стосовно комунального майна, земельних ділянок, надання пільг по сплаті податків та зборів та інші, не дозволили залучити до бюджету понад 3,8 млрд грн, повідомило ГоловКРУ.

"Зокрема, внаслідок продажу (відчуження) за рішеннями Київської міської ради нежитлових приміщень комунальної власності за цінами, заниженими в порівнянні з ринковими, втрачено фінансових ресурсів у сумі понад 235 млн грн", - зазначено у листі.
За інформацією ГоловКРУ, на умовах, невигідних для територіальної громади Києва продано частку Київської міської ради у статутних фондах ряду суб'єктів підприємницької діяльності.

"Наприклад: належні Київській міській раді прості іменні акції, вартість яких еквівалентна вартості внесених у 2000 р. до статутного фонду ЗAT "Гірськолижний спортивний комплекс "Протасів Яр" основних засобів та права користування земельною ділянкою в Києві загальною площею 5,39 га, продано за 2,02 млн грн, однак реальна вартість лише земельної ділянки становить 107,9 млн грн", - повідомило відомство.

Серед гострих проблем відомство також назвало і стан київських водогонів. "Як показали результати контрольних заходів, за останні три роки в м. Києві не зменшилась протяжність аварійних та зношених ділянок водогонів та каналізаційних мереж (836,9 км), а на їх ремонт кошти з бюджету міста фактично не виділяються, що вкрай негативно відображається на якості питної води, вартість якої тим не менш щорічно зростає", - повідомило відомство.

"Контрольні заходи засвідчили, що найбільш болючими для киян є катастрофічний стан дорожнього господарства, аварійні водогони та каналізаційні мережі, застаріле ліфтове господарство, незабезпеченість дитячими дошкільними закладами, низький рівень гарантованих державою соціальних послуг в загальноосвітніх та лікувальних закладах", - узагальнили в ГоловКРУ.

Відзначимо, протягом 2010 р. СБУ порушило дев'ять кримінальних справ проти чиновників КМДА та Київської міської ради, чотири з них - стосовно конкретних осіб, а п'ять - за фактом скоєння злочину.