ua en ru

Глава МВФ виключає можливість другої хвилі рецесії в США

Автор: RBC.UA
Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан виключив можливість другої хвилі рецесії в США. Про це повідомляє Бі-бі-сі.  

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан виключив можливість другої хвилі рецесії в США. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

На думку глави МВФ, після ряду стимулюючих заходів світова економіка поволі пожвавлюється.

Відзначимо, в кінці вересня ц.р. глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке заявляв, що американська економіка відновлюється, умови на фінансових ринках продовжують поліпшуватися. У поточних умовах ФРС вважає важливим "продовжувати використання широкого інструментарію щодо стимулювання економіки", при цьому інфляційні очікування турбують ФРС не так сильно.

В своєму недавньому зверненні до нації президент США Барак Обама також заявив про те, що американська економіка почала відновлюватися після важкої і глибокої рецесії. За підсумками III кварталу ВВП країни виріс на 3,5%. Це вперше більш ніж за річний період економіка показала ознаки зростання. Проте ситуація на ринку праці все ще залишається важкою: рівень безробіття підскочив в жовтні до 10,2% - максимального показника з квітня 1983 р. Економісти прогнозують, що вже до середини наступного року безробіття досягне 10,5%.

В свою чергу президент Федерального резервного банку (ФРБ) Сан-Франциско Джанет Йєллен вважає, що високе безробіття, повільне зростання числа нових робочих місць і незначне підвищення зарплат заважають швидкому відновленню найбільшої економіки світу. На її думку, в цій ситуації ФРС США повинна забезпечити високий ступінь пристосовності монетарної політики для створення нових робочих місць.

Погоджується з колегою і глава ФРБ Далласа Річард Фішер. У числі інших ризиків для відновлення американської економіки він називає поганий стан ринку комерційної нерухомості і серйозну залежність від державних стимулів. Враховуючи все перелічене, є підстави вважати, що облікова ставка в США, що знаходиться зараз на рекордно низькій відмітці, залишиться незмінною і в найближчому майбутньому, додають експерти.

Р.Фішер відзначає, що обіцянка ФРС утримувати ставку на низькій відмітці протягом "тривалого періоду" може спровокувати небажану спекулятивну діяльність на фінансових ринках.

Як повідомлялося, 4 листопада ФРС США, що виконує в країні функції Центробанку, залишила ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних. Ставка рефінансування в Америці знаходиться на цьому рівні з грудня 2008р.