ua en ru

Глава ФРС США: Регулювання фінансової діяльності необхідне для запобігання кризам

Автор: RBC.UA
Глава Федеральної резервної системи (Центробанку) США Бен Бернанке підкреслив, що строгі правила регулювання фінансової діяльності необхідні для запобігання кризам в майбутньому, повідомляє «Голос Америки».

Глава Федеральної резервної системи (Центробанку) США Бен Бернанке підкреслив, що строгі правила регулювання фінансової діяльності необхідні для запобігання кризам в майбутньому, повідомляє «Голос Америки».

Виступаючи в неділю в Атланті на щорічному з'їзді Американської економічної асоціації, Б.Бернанке назвав дерегулювання фінансової системи в країні протягом минулого десятиліття головною причиною обвалу на ринку житла. Різке падіння цін на нерухомість викликало глобальну рецесію, яку головний банкір країни назвав «найважчою в сучасній історії».

Б.Бернанке вважає, що введення жорстких правил для фінансових установ допоможе уникнути аналогічних проблем в майбутньому. При цьому він додав, що якщо реформи не будуть проведені або ж будуть прийняті в полегшеному варіанті, Федеральна резервна система (ФРС) використовує можливості, що є у неї, для приборкання спекуляції в житловому секторі.

В той же час критики заявляють, що ФРС сприяла поглибленню кризи, занижуючи ставки кредитування після рецесії 2001 року. Відповідаючи на це, Б.Бернанке сказав, що полегшення доступу до кредиту було необхідним заходом стимулювання економіки після терактів 11 вересня і серії корпоративних скандалів 2002 року. За його словами, кращою відповіддю на роздування «міхура нерухомості» є регулювання, а не обмеження кредиту.

У грудні Палата представників прийняла законопроект про радикальну реформу фінансової системи США. Серед планованих заходів передбачено створення Агентства фінансового захисту споживачів і надання йому прав розпуску компаній, банкрутство яких може стати крупним ризиком для економіки країни. Цей законопроект користується підтримкою адміністрації Барака Обами, але піддається різким нападкам республіканців, які розраховують зупинити його проходження в Сенаті.

Нагадаємо, Б.Бернанке не раз заявляв, що відновлення економіки США, що зароджується, продовжиться довго. На його думку, "досі ще залишаються кроки, які необхідно зробити", перш ніж можна бути упевненими, що відновлення економіки зможе продовжуватися самостійно.

Відзначимо, що за підсумками III кварталу 2009 р. ВВП США виріс на 3,5% - вперше більш ніж за річний період американська економіка показала ознаки зростання. Проте ситуація на ринку праці все ще залишається гнітючою: рівень безробіття підскочив в жовтні до 10,2% - максимального показника з квітня 1983 р. Економісти прогнозують, що вже до середини наступного року безробіття досягне 10,5%.