ua en ru

Глава ЦБ Італії: Країні може не знадобитися фінансова допомога

Автор: RBC.UA
Глава італійського Центробанку Іньяціо Віско відкинув можливість звернення Італії до Євросоюзу за фінансовою допомогою.

Глава італійського Центробанку Іньяціо Віско відкинув можливість звернення Італії до Євросоюзу за фінансовою допомогою, передає Reuters. "Для звернення Італії за фінансовою допомогою з боку ЄС зараз немає підстав. Проте в майбутньому все буде залежати від кількох факторів. Якщо біржові гравці переконають себе, що кризовий момент подоланий, якщо ми продовжимо дотримуватися фіскальної дисципліни і посилимо стимуляцію економічного зростання, допомога Італії може не знадобитися взагалі. Дуже багато залежить від нас самих", - сказав Віско. Зазначимо, що італійський фінансист входить до Керуючої ради Європейського Центрального Банку (ЄЦБ).

Глава італійського Центрального Банку також зазначив, що надання Брюсселем фінансової допомоги має супроводжуватися висуненням країні-позичальнику умов. "Я знаходжу це цілком логічним, що держава, яка потребує підтримки для зниження вартості запозичень, має прийняти на себе ряд зобов'язань. Крім того, єврозона не може надавати кошти без чітких гарантій", - заявив Віско.

За його словами, в 2013 р. на Італію чекає рецесія. Раніше в цьому році прогнозувалося, що економіка Італії в 2013 р. значно скоротиться. У цьому зв'язку, повідомив Віско, ЄЦБ може піти на зниження облікової ставки, введення надзвичайних заходів, таких як викуп боргових зобов'язань проблемних держав та довгострокові пільгові банківські кредити.

Нагадаємо, що в липні прем'єр-міністр Італії Маріо Монті заявив, що Італія може бути змушена просити своїх європейських колег про термінову фінансову допомогу.

Глава Кабміну Італії пояснює це тим, що всі спроби фінансових відомств валютного блоку відновити довіру ринків обертаються провалом.

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував доповідь, в якій говориться, що економіка Італії залишається вразливою і її перспективи сильно залежать від загальної ситуації в єврозоні. На думку МВФ, хоча Італія і проводить ряд необхідних реформ для відновлення зростання, більш глибока інтеграція в зоні євро буде мати вирішальне значення для забезпечення стабільності країни. Глава місії фонду в Італії Кеннет Кан вважає, що італійська економіка продовжить скорочуватися цьогоріч через заходи жорсткої економії і глобальний спад. Зростання ВВП знизиться приблизно на 2%, а на початку 2013 р. почнеться поступове відновлення.

Нагадаємо, на початку червня італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році.

ЄС намагається допомогти Італії впоратися з проблемами. В кінці червня ц.р. за підсумками саміту Євросоюзу в Брюсселі європейські лідери погодили низку заходів, спрямованих на зниження вартості запозичень Італії та Іспанії. Також було прийнято рішення до кінця поточного року заснувати єдиний наглядовий орган, який здійснюватиме контроль за банківською системою блоку. 12 липня італійський сенат (верхня плата парламенту Італії) ратифікував Європейський стабілізаційний механізм (ESM) і новий бюджетний пакт Євросоюзу (ЄС). Бюджетний пакт ЄС, що передбачає "напівавтоматичне" застосування санкцій відносно країн - членів блоку, які порушують бюджетну дисципліну, підписали 25 з 27 членів ЄС.

Якщо Італія звернеться до ЄС за допомогою, вона стане шостою країною єврозони, яка це зробила. Раніше про допомогу попросили Кіпр, Греція, Ірландія, Португалія та Іспанія.