Глава ЦБ Франції: Країна збереже найвищий кредитний рейтинг, якщо позбудеться бюджетного дефіциту

Франція зможе зберегти довгостроковий суверенний кредитний рейтинг на рівні ААА, якщо владі вдасться назавжди позбутися бюджетного дефіциту. Таку заяву зробив голова Банку Франції Крістіан Нуайє.

Франція зможе зберегти довгостроковий суверенний кредитний рейтинг на рівні ААА, якщо владі вдасться назавжди позбутися бюджетного дефіциту. Таку заяву зробив голова Банку Франції Крістіан Нуайє.

При цьому Нуайє, який також є членом ради Європейського центрального банку (ЄЦБ), вважає, що Франція, а також інші європейські держави, які відчувають фінансові труднощі, не повинні розглядати ЄЦБ як нескінченне джерело допомоги: їм необхідно шукати вихід з несприятливої ​​економічної ситуації шляхом структурних реформ.

Зокрема, як заявив один з членів ради ЄЦБ, глава Центробанку Люксембургу Ів Мерш зараз ЄЦБ розглядає можливість припинення викупу облігацій Італії, якщо його аналітики прийдуть до висновку, що країна не в силах виконати взяті зобов'язання і провести структурні реформи.

"Якщо ми прийдемо до висновку, що ефективність проведених нами заходів підривається бездіяльністю італійської влади, нам доведеться вдатися до додаткового стимулювання", - заявив Мерш.

"Рішення надавати допомогу Італії було прийнято в обмін на дотримання певних умов. Якщо рада ЄЦБ укладе, що ці умови не дотримуються, вона може змінити своє рішення", - додав Мерш, також висловивши стурбованість тим, що злагоджену роботу ЄЦБ ускладнюють відповідні дії тих урядів, які "не виконують свої зобов'язання".

З моменту запуску програм викупу облігацій (SMP) три місяці тому ЄЦБ придбав бонди на суму понад 100 млн євро, причому здебільшого це були італійські десятирічні держоблігації.

За словами Мерш, ЄЦБ не бажає бути кредитором останньої інстанції у боротьбі єврозони з борговою кризою.

Варто відзначити, що уряд Франції визнає необхідність до 2013 р. скорочення за будь-яку ціну бюджетного дефіциту країни, який зараз дорівнює 5,7% від обсягу ВВП, до рівня в 3%, що офіційно є максимально допустимим в Європейському союзі.

Нагадаємо, раніше міжнародне рейтингове агентство Moody's оголосило про намір переглянути найвищий кредитний рейтинг ААА Франції, якщо уряд країни не досягне успіху в проведенні фінансових та економічних реформ.

При цьому аналітики Moody's заявили, що фінансова стійкість Франції помітно ослабла, як і в інших країн єврозони, які відчувають на собі наслідки економічної кризи, що, в свою чергу, призвело до погіршення боргових параметрів країни.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top