Голова місії МВФ залишився задоволений виконанням НБУ програми stand-by

Голова місії МВФ Танос Арванітіс під час заключної зустрічі керівництва НБУ на чолі з головою Нацбанку України Сергієм Арбузовим зазначив, що залишився задоволений виконанням Національним банком України всіх своїх зобов'язань щодо реалізації програми stand-by. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Голова місії МВФ Танос Арванітіс під час заключної зустрічі керівництва НБУ на чолі з головою Нацбанку України Сергієм Арбузовим зазначив, що залишився задоволений виконанням Національним банком України всіх своїх зобов'язань щодо реалізації програми stand-by. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Конструктивна дискусія як з Національним банком України, так і з іншими державними установами буде продовжена для підготовки та узгодження відповідного звіту для керівництва МВФ", - підкреслив він.

Під час переговорів сторони обговорили рекомендації МВФ та дійшли згоди з цілого ряду питань, зокрема, погодились, що грошово-кредитна політика на наступний рік має забезпечувати збереження прийнятного рівня інфляції, зміцнення банківської системи та підтримку фінансової стабільності в країні.

Сергій Арбузов як керуючий від України в Раді керуючих МВФ подякував місії МВФ за плідний діалог та підтвердив готовність України до його продовження у форматі дистанційного спілкування, а також те, що співпраця з МВФ є необхідною та очевидною для розвитку економіки України, і висловив готовність за результатами роботи місії врахувати рекомендації для їх подальшої реалізації.

Зазначимо, як повідомляє НБУ, у рамках перебування місії МВФ в Україні 4 листопада 2011 р. відбулася заключна зустріч керівництва Національного банку України на чолі з головою НБУ Сергієм Арбузовим з керівництвом місії МВФ.

В свою чергу, як повідомляє прес-служба МВФ в Україні з посиланням на заяву постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра, за результатами перебування місії в Україні фонд вирішив "взяти паузу в переговорах для опрацювання додаткових технічних питань".

"Місія Міжнародного валютного фонду перебувала в Києві в період з 25 жовтня по 3 листопада. Було забезпечено прогрес в обговоренні заходів економічної політики, необхідних для завершення другого перегляду програми в рамках угоди про stand-by. Ми вирішили взяти паузу, аби дати можливість виконати певну додаткову роботу з опрацьовування технічних питань. Очікується, що дискусії з питань економічної політики буде відновлено в найближчому майбутньому", - сказав Альєр.

Зазначимо, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні на брифінгу в Белграді, що Україна і МВФ домовилися про коригування програми співпраці на 2012 р.

"Керівництво МВФ з розумінням підходить до вирішення тих проблем, які стоять перед Україною. І ми домовилися про те, що після завершення переговорів з Росією про ціну газу та інших питань, ми почнемо тісне співробітництво з місією МВФ про коригування програми співпраці на 2012 р.", - повідомив прем'єр-міністр.

Азаров зазначив, що відповідне рішення прийнято за результатами переговорів міністра фінансів України Федора Ярошенка і віце-прем'єр-міністра - міністра соціальної політики Сергія Тігіпко з керівництвом МВФ у Вашингтоні.

Нагадаємо, ключовою кредитор Україні в липні 2010 р. схвалив програму співробітництва stand-by на загальну суму понад 15,5 млрд дол. і в 2011 році був готовий щоквартально виділяти Києву по 1,5 млрд дол. для підтримки реформ.

Однак з початку року країні не вдалося отримати жодного із запланованих траншів через невиконання взятих у рамках програми зобов'язань. Зокрема, пенсійна реформа, спрямована на скорочення дефіциту державного Пенсійного фонду, стартувала з 1 листопада замість обіцяного початку року. А дата обіцяного підвищення тарифів на газ для населення для скорочення дефіциту держхолдингу "Нафтогаз" взагалі не визначена. Фінансове становище "Нафтогазу" погіршується через продаж газу комунальній теплоенергетиці і населенню за цінами нижче ринкових.

Відзначимо, за інформацією Reuters, двотижневі переговори місії Міжнародного валютного фонду з українською владою, як повідомило джерело, близьке до переговорів, швидше за все, не увінчаються домовленістю про відновлення фінансової допомоги країні.

"Місія їде ні з чим. Важко уявити, щоб при такому рівні відсутності взаєморозуміння була б досягнута домовленість (про фінансування). Уряд відмовляється підвищувати тарифи (на газ для населення)", - сказало джерело.

"МВФ наполягає на підвищенні тарифів в будь-якому випадку. А ми відповідаємо, що ми знаходимося на фінішній прямій переговорів з Росією і залежно від того, про що ми домовимося, стане зрозуміло, що робити з тарифами", - сказав у середу прес-секретар прем'єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук'яненко.

Нагадаємо, Україна вже понад півтора року безуспішно намагається домогтися від Росії перегляду невигідної ціни на паливо, передбаченої контрактами, підписаними попереднім урядом в січні 2009 року.

"Переговори (з МВФ) ведуться інтенсивно, на високому рівні, і мова йде про продовження програми співпраці ... Ми очікуємо, що співпраця буде продовжуватися і після від'їзду місії", - сказав прес-секретар прем'єра.

Нагадаємо, 25 жовтня ц.р. місія МВФ прибула в Україну і приступила до вивчення виконання раніше погодженої програми співробітництва. У вересні глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр оголосив перелік вимог, виконання яких необхідне для отримання Україною нового траншу. Серед них - проведення пенсійної реформи, корекція тарифів на газ для населення і теплокомуненерго, пошук коштів для покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України". Ще однією умовою фонду, що виконана в червні, було скасування обов'язкового викупу Нацбанком облігацій в капіталі банків.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми - 2,5 роки.

Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

Нагадаємо, віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко у вересні 2011 р. сказав, що відсутність фінансової підтримки МВФ позбавляє Україну також можливості отримати кредити Світового банку та інших міжнародних фінансових організацій, необхідні в умовах недоступності зовнішніх позик з-за волатильності міжнародних ринків капіталу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top