ua en ru

Глава Мінфіну США: Банкам не можна володіти хедж-фондами

Автор: RBC.UA
Глава Мінфіну США Тімоті Гайтнер не бачить в правилі Волкера ризиків для глобальних фінансів. Проте бачить економічні загрози в діях офіційного Китаю і Європи, повідомляє телеканал "Росія 24".

Глава Мінфіну США Тімоті Гайтнер не бачить в правилі Волкера ризиків для глобальних фінансів. Проте бачить економічні загрози в діях офіційного Китаю і Європи, повідомляє телеканал "Росія 24".

"Незважаючи на побоювання деяких урядів і центробанків, я не вірю, що правило Волкера представляє істотні ризики для ліквідності в цих країнах... Банкам не можна володіти хедж-фондами, так як це може поставити нас в незручне становище. Якщо хедж-фонди збанкрутують, постраждає занадто велике число невинних", - заявив Гайтнер. Він очікує, що американські регулятори "зможуть знайти баланс", вводячи це правило.

Правило, назване по імені колишнього голови Федеральної резервної системи США Пола Волкера і яке входить у закон Додда-Френка про реформу фінансової системи, покликане запобігти повторенню фінансової кризи 2007-2009 рр. за рахунок обмеження ризикових операцій банків. Очікується, що нововведення найбільше вплине на великі банки, такі як Goldman Sachs, Morgan Stanley і JPMorgan Chase, які можуть недорахуватися мільярдів доларів річної виручки.

Правило Волкера має убезпечити діяльність фінансового сектора. Воно спрямоване на те, щоб банки робили менше ризикових інвестицій за рахунок грошей депозитаріїв. Зокрема, банки втратять право володіння власними хедж-фондами, а також не зможуть брати участь в короткострокових ризикованих операціях.

Документ породжує масу запитань: у ньому немає конкретних вказівок щодо окремих дій, які будуть заборонені, при цьому існує безліч винятків. Наприклад, банкам буде дозволено торгувати, якщо "вони є системоутворюючими на ринку цінних паперів", крім того, будуть виключення і для операцій з хедж-фондами. Тому для компаній найбільшою проблемою буде визначити реальну грань між заборонами і винятками. У зв'язку з цим багато фінансових компаній поки не мають поняття, як їм підготуватися до нового закону, який повинен набути чинності в 2012 р.

Аналітики побоюються, що американські банки можуть втратити конкурентоспроможність: на банки інших країн правило Волкера буде поширюватися тільки в тому випадку, якщо у заборонених операції будуть брати участь громадяни США.

Правило Волкера стало одним з найбільш суперечливих і обговорюваних фінансових подій останніх місяців. Представники Канади, Японії, Великобританії і Європи звернулися до американським регуляторам, заявивши, що цей законопроект може нашкодити міжнародному співробітництву та ліквідності.