Голова Єврокомісії привітав громадянам України з Днем Незалежності

Продовження реформ є кращим засобом закріплення попередніх досягнень та забезпечення майбутніх досягнень, необхідним також є консолідація демократії та верховенства права. Таку думку висловив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу в листі Президенту України Віктору Януковичу з поздоровленнями з 20-річчям незалежності України.

Продовження реформ є кращим засобом закріплення попередніх досягнень та забезпечення майбутніх досягнень, необхідним також є консолідація демократії та верховенства права. Таку думку висловив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу в листі Президенту України Віктору Януковичу з поздоровленнями з 20-річчям незалежності України, повідомляє прес-служба Президента.

У листі главі Української держави голова Єврокомісії передав вітання всім громадянам України з нагоди 20-ї річниці ухвалення Акту проголошення незалежності.

"За останні двадцять років Україна закріпилася на світовій арені. Я дуже радий, що Європейська комісія і в цілому ЄС були партнером і другом протягом усіх цих років у подоланні викликів здійснення політичних та економічних реформ, які стоять перед Україною", - йдеться в листі голови Єврокомісії.

У своєму привітанні Баррозу підкреслив, що Європейський Союз стоїть поряд з Україною як друг і партнер. "Мета політичної асоціації та економічної інтеграції, передбачена угодою про асоціацію, переговори щодо якої ми сподіваємося завершити цього року, є амбітною і новаторською. Вона введе нову основу договірних відносин між Європейським Союзом і Україною, відвівши центральне місце питанням дотримання прав людини, демократії та фундаментальних свобод, і, на моє переконання, надихне інші країни Східного партнерства ", - йдеться у привітанні.

Глава Єврокомісії також підкреслив, що громадяни України можуть розраховувати на постійну підтримку ЄС в реалізації "прагнень, народжених двадцять років тому". Він також висловив сподівання, що конструктивна співпраця між Україною та ЄС і далі буде сприяти досягненню цієї спільної мети.

Відзначимо, на адресу Президента України Віктора Януковича надходять вітання лідерів іноземних країн з нагоди Дня незалежності України, повідомляє прес-служба глави держави.

Свої вітання, зокрема, надіслали Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв, Президент США Барак Обама, Голова КНР Ху Цзіньтао. Також із Днем незалежності Президента України привітали Президенти Франції Ніколя Саркозі, ФРН - Крістіан Вульф, Австрії - Гайнц Фішер, Португалії - Анібал Каваку Сілва, Республіки Корея - Лі Мйон Бак, ПАР - Джейкоб Зума, Хорватії - Іво Йосипович, Таджикистану - Емомалі Рахмон, Киргизстану - Роза Отунбаєва, Узбекистану - Іслам Карімов, король Бельгії Альбер, король Саудівської Аравії Абдалла бін Абдулазіз Аль Сауд та інші.

Нагадаємо, 20 серпня ц.р. голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у своїй статті у виданні "Дзеркало тижня. Україна" заявив, що Європейський Союз має намір, як і раніше підтримувати реформаторські зусилля уряду України та її громадян.

24 серпня Україна відзначає 20-ю річницю незалежності.

Нагадаємо, 16 липня 1990 р. ВР Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Свій підпис під документом поставив перший заступник голови ВР Іван Плющ. Згідно з  Декларацією, Україна проголошувалася суверенною державою, в якій затверджувалися верховенство, самостійність і неподільність влади Республіки на її території. З дня ухвалення документа від імені народу могла виступати виключно ВР України, а територія України в існуючих межах проголошувалася недоторканною.

1 грудня 1991 року на референдумі 90% українців проголосували за незалежність України.

Дата ухвалення Декларації була оголошена Днем незалежності України. Проте згодом святкування перенесли на 24 серпня, адже саме цього дня в 1991 р. ВР прийняла Акт проголошення незалежності України і остаточно вивела державу зі складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top