ua en ru

Глава ЄЦБ: Німеччина і Франція винні в кризі

Автор: RBC.UA
Голова Європейського Центробанку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше вважає, що витоки фінансового кризи виникли ще 6 років тому, а частина відповідальності за неї несуть Німеччина і Франція.

Голова Європейського Центробанку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше вважає, що витоки фінансового кризи виникли ще 6 років тому, а частина відповідальності за неї несуть Німеччина і Франція, передає Deutsche Welle со ссылкой на газету Welt am Sonntag.

Витоки нинішньої гострої кризи у сфері державних фінансів виникли шість років тому, коли Німеччина та Франція порушили положення пакту стабільності, відзначив глава ЄЦБ. За його словами, уряди в Берліні і Парижі протягом декількох місяців і навіть років діяли вкрай безвідповідально.

Глава ЄЦБ також піддав різкій критиці провідні банки. "Вони б просто зникли, якщо б ми не врятували їх, і про це не слід забувати", - сказав Жан-Клод Тріше. На його думку, не може не викликати подиву той факт, що провідні менеджери продовжують діяти так само, як і до банкрутства банку Lehman восени 2008 р.

"Вони, як і раніше отримують великі премії і бонуси і прагнуть будь-якою ціною домогтися прибутку в найкоротші терміни, що не має ніякого відношення до реальної економіки. Це абсолютно несумісне з існуючими в наших країнах основними демократичними цінностями", - банкір підкреслив.

Відзначимо, 27 травня ц.р. Європа і США прийшли до згоди в питанні реформування фінансового сектора. Зокрема, сторони домовилися про необхідність структурних фінансових реформ, які повинні підсилити контроль над ризиками з боку регуляторів та зробити фінансову систему прозорішою.

Нагадаємо, раніше в цьому місяці європейські країни погодили стабілізаційний механізм обсягом 750 млрд євро. Дана міра стала відповіддю ЄС на грецьку боргову кризу, безперервне із початку року ослаблення єдиної європейської валюти і загрозу поширення боргових проблем на Португалію, Іспанію, Ірландію та Італію.

25 травня ц.р. директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан заявив, що європейська боргова криза становить найбільшу небезпеку на шляху відновлення світової економіки від наслідків глобальної фінансової кризи. Говорячи про дії влади держав-членів світового співтовариства та міжнародних регуляторів з подолання наслідків глобальної кризи, Д.Стросс-Кан оцінив їхню спільну роботу як неузгоджену.

Також нагадаємо, в кінці квітня ц.р. Міністерство фінансів ФРН заявило, що має намір винести урок з глибокої фінансової та економічної кризи і посилити заходи відповідальності для топ-менеджерів.