ua en ru

Глава Apple відзвітував перед Сенатом США і закликав владу до зниження податкових ставок

Автор: RBC.UA
Генеральний виконавчий директор Apple Тім Кук, виступаючи на засіданні комітету сенату, закликав парламентаріїв знизити ставки на повернення капіталу в США.

Генеральний виконавчий директор Apple Тім Кук, виступаючи на засіданні комітету сенату, закликав парламентаріїв знизити ставки на повернення капіталу в США, повідомляє "Росія 24".

У ході слухання він підкреслив: у тому, що Apple залишає істотну частину прибутку за кордоном, немає нічого злочинного, і компанія сплачує всі належні податки до останнього долара. Результати сенатського розслідування говорять про те, що компанія не сплачувала податки з 79 млрд дол виручки, отриманої в 2009-2012 рр..

Характеризуючи діяльність керівництва компанії, сенатори вживають слова "трюки" і "схеми". Як повідомляє The New York Times, в Ірландії зареєстровано підрозділ Apple Operations International, що не виплатив податки протягом останніх п'яти років ні в один з бюджетів. За законом все чисто: ірландська "дочка" знаходиться поза юрисдикцією Міжнародної податкової служби.

Читайте також: Apple вивела за межі США близько 102 млрд дол, - доповідь підкомітету Сенату

За законодавством Ірландії компанії платять податки тільки з тих грошей, що заробляються в країні. Але всю діяльність Apple веде в Каліфорнії. Таким чином, більшу частину виручки від операцій компанія залишає в Ірландії, що не переводячи її в США, так як в Штатах активи миттєво потрапляють під майже 30%-й податок.

Багато організацій вибирають Ірландію для реєстрації штаб-квартир через низький показник корпоративного податку, який становить тут всього 12,3%. Apple не єдиний IT-гігант, який зберігає виручку в Ірландії. Так, сенат згадав і Google, яку також звинуватили в мінімізації податкових виплат за допомогою офісу в Дубліні.

За минулий фінансовий рік Apple Inc. заплатила податки на прибуток, отриманий за межами США, за ставкою менше 2%. При цьому більше 61% сукупного доходу компанії формувалося з міжнародних операцій, підкреслює The New York Times.

За 2011-2012 фінансовий рік з прибутку в розмірі 36,8 млрд дол, отриманої за кордоном, Apple внесла в американський бюджет 713 млн дол податку. Таким чином, ефективна ставка оподаткування склав дещо більше 1,9% порівняно з 2,5% роком раніше.

За припущеннями зараз у Apple на закордонних рахунках лежить близько 100 млрд дол, які не підлягають американському оподаткуванню.

Читайте також: Глава Apple відзвітує перед Сенатом США про податкову практику компанії

Сенатори зазначили, що хоча компанія не порушила існуючих законів, є гостра необхідність змінити податковий кодекс, щоб перекрити лазівки. "Як би там не було, важливо перекрити великим корпораціям можливість уникати податків", - заявив Карл Левін, сенатор від штату Мічиган і представник Демократичної партії, який очолював слухання. Схожої думки дотримуються представники Республіканської партії. Джон Маккейн, сенатор від штату Арізона, зазначив, що Apple порушила якщо не букву, то дух закону.

Зараз робочі групи в палаті представників і сенаті закінчують розробку законопроектів, які повинні вирішити проблему приховування прибутку на зарубіжних рахунках. Торік аналітики JPMorgan порахували, що понад 1 тис. американських компаній приховують таким чином від податкової служби понад 1,7 трлн дол Лідером списку стала Apple, яка зберігає в юрисдикціях з м'яким податковим кліматом близько 102 млрд дол.

Читайте також: Сто найцінніших брендів світу за рік подорожчали на 7% (відео)

Тім Кук вважає, що ставку на дохід корпорацій в США потрібно знизити до двадцяти з невеликим відсотків, а ставку на репатріацію капіталу - до 5-7%, і тоді американські корпорації відмовляться від складних схем і повернуть фінанси на батьківщину. Позицію корпоративного сектора повністю поділяє Ренд Пол, який вважає, що сенат повинен був вибачитися перед представниками Apple. "Комітету потрібно подивитися в дзеркало і подивитися на тих, хто створив таке податкове законодавство, яке видавлює американські компанії за кордон", - заявив він.