ru ua

Гідрометцентр: Зима прийде в Україну на Водохреще

Автор: RBC.UA
В Україні з 16 січня очікується різке зниження температури. Про це заявив керівник Гідрометцентру Микола Кульбіда під час прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні з 16 січня очікується різке зниження температури. Про це заявив керівник Гідрометцентру Микола Кульбіда під час прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Справжня зима в Україну прийде... З 16 січня слід очікувати поступового зниження температури вночі від -6 до -11 градусів, вдень від -1 до -6 градусів морозу. Причому весь цей період буде супроводжуватися випаданням опадів. Спочатку дощ із переходом у сніг, і надалі опади будуть спостерігатися у вигляді безпосередньо снігу... Загальна кількість опадів значною не буде, але вони будуть спостерігатися практично щодня", - сказав Кульбіда.

Таким чином, за його словами, напередодні Хрещення (19 січня) слід очікувати збільшення морозов - вночі від -10 до -15 градусів.

"А в Західному регіоні, особливо в Карпатах, вдень від -4 до -9 градусів, а вночі від -15 до -20 градусів. І такий характер погоди збережеться як мінімум до кінця січня. І найближчим часом варто очікувати подвоєння снігового крою", - зазначив Кульбіда.

Зазначимо, цього року Україна переживає аномально теплу зиму. Температура тримається переважно в плюсовому діапазоні, лише вночі опускаючись нижче нуля. На більшій частині території країни відсутній сніговий покрив.

Однак свято Хрещення майже ніколи не обходиться без морозов. Так, минулого року температура 19 січня трималася нижче -10 градусів.

Цікаво, що по погоді цього дня багато в чому судять про погоду на літо. Якщо в цей день холодна, ясна погода - літо посушливим буде. Невелика і сніжна погода вказувала на рясний урожай.

Синоптики вказують, що найхолодніше в Україні, як правило, 18-25 січня (так звані "хрещенські морози"). Абсолютний мінімум температури повітря (мінус 32,9 градусів) було зафіксовано 11 січня 1950 р.

В останні 100-120 років температура повітря в Києві, так само як і в цілому на Землі, має тенденцію до підвищення. Протягом цього періоду середньорічна температура повітря в Києві підвищилася приблизно на 1,5 градусів. Найбільше підвищення температури повітря спостерігається в грудні - березні.

Найхолоднішим за період спостережень був 1942 р., середньорічна температура якого становила +5,1 градусів. Найтеплішим виявився 2007 р. - +9,9 градусів.